Haberler

Perpa, inşaat ve emlak sektörüne adım attı

Tarih: 4 Mayıs 2009 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Fatih Şendil
26 yılda kurumsal bir kazanarak Ege Bölgesi''nin en büyük şirketleri arasına girmeyi başaran Perpa Ticari Taksi Pazarlama Şirketi''nin sahibi işadamı Mustafa Pala, "İsteyen herkesi emlak sahibi yapacağız" dedi.

Faaliyet gösterdiği sektöre 1983 yılında Konak, Balçova hattında minibüs işletmeciliği ile başladıktan sonra bugün Ege Bölgesi''nin en büyük ticari taksi ve minibüs pazarlama şirketi olan Perpa Ticari Taksi Pazarlama Şirketi''nin sahibi işadamı Mustafa Pala, şirket olarak inşaat ve emlak sektörüne girmeye karar verdiklerini belirtti. Oğulları Ahmet ve Mehmet Pala ile birlikte şirketi yöneten, yönetim kurulu başkanı Mustafa Pala, "Yönetim olarak bundan sonra emlak ve inşaat sektöründe de faliyette bulunma kararı aldık" dedi.

48 Daireli Site
Ticari taksi-minibüs pazarlama satış ve kiralama şirketi olarak 26 yılda kurumsal bir kimlik kazanarak Ege Bölgesi''nin en büyük şirketleri arasına giren Perpa, adını inşaat ve emlak sektöründe de duyurmak istiyor. Perpa Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Mustafa Pala, "Şirket yönetimi olarak 5 yıl önce inşaat sektörüne girmeye karar vermiş ancak bunu bir süreliğine askıya almıştık. Şimdi oğullarım Ahmet ve Mehmet Pala ile birlikte aldığmız ortak kararla bu yıl bu sektöre girmeye karar verdik. İlk olarak Buca''da 48 daireli bir sitenin yapımına başladık. Bu yıl ve 2010 yılına kadar yine Buca ve Gaziemir''de de çok sayıda site inşaatına başlayacağız. İnşaat sektörünün bu yıl Ağustos ayından itibaren patlama yapacağını düşünüyoruz" dedi.

Yazlık Mülkler
Buca ve Gaizemir''in yanı sıra Seferihisar ve Foça bölgelerinde de iki ayrı proje düşündüklerini belirten Perpa Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Pala, "Bu bölgelerde de dar gelirli, orta direk dediğimiz kesimin yazlık ihtiyacını karşılamak için site halinde, içinde yüzme havuzu bulunan çok katlı tatil siteleri yapmayı planlıyoruz. Banka kredili taksitlerle belli bir birikimi olan emekli, ve memurlarımızı ev sahibi yapmak istiyoruz" dedi. Ayrıca bankalarla koordineli olarak çalıştıklarını belirten Ahmet Pala, "Böylece kredi takip ve kredi çıkarılması için gerekli evrak ve belgelerin hazırlanmasına yardımcı oluyoruz. Emlak sahibi olmak isteyen herkesi uygun banka ödeme koşulları ile ev sahibi yapacağız" dedi.

Sigorta ve otomobil kiralama
Perpa Şirketler Grubu olarak geniş ürün yelpazesine sahip olduklarını belirten Mustafa Pala, "Ayrıca 26 yılda güvene dayalı sistemle çalışarak çığ gibi büyüyen Perpa olarak sigorta ve otomobil kiralama ve satışı da yapıyoruz. Müşterilerimizden gelen talep doğrultusunda daima iyiye gitmek için çalışıyoruz. Bina, otomobil, işyeri gibi her türlü sigorta hizmeti sunuyoruz" diye konuştu.

Reklam çağı
Perpa olarak tanıtım ve reklam sektörünün altın çağı olduğunu belirten Mustafa Pala, şirket olarak çalıştırdıkları 250 ticari taksiye reklam aldıklarını belirtti.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.