Haberler

Bursa''da ''seçimkondular'' birer birer yıkılıyor

Tarih: 4 Mayıs 2009 Kaynak: Zaman Yazan: E. Tuna Alatürk
Bursa''da seçim döneminde yapılan kaçak yapılar yerle bir edildi. Belediye yetkilileri, bundan sonra kaçak yapılaşmaya göz yumulmayacağını duyurdu.

Osmangazi Belediyesi''nin seçimlerden sonraki ilk yıkım işlemi hareketli geçti. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilk icraat olarak kaçak binaları yıkarak kaçak yapı inşa etmeyi düşünenlere de gözdağı verdi. Özellikle tarım arazileri üzerinde yapılan kaçak binalara kesinlikle izin vermeyeceklerinin altını çizen Dündar, vatandaşlardan buna meyletmemelerini, kanunlar çerçevesinde hareket etmelerini istedi. Başkan Dündar, böyle gitmesi durumunda Bursa''da 5 yıl sonra dalından koparıp da yemek için bir meyve bulunamayacağı uyarısında bulundu.

Osmangazi İlçesi Soğanlı Mahallesi''nde kaçak olarak seçim döneminde yapılan toplam 30 ev yerle bir edildi. Botanik Park altının tarım arazisi olduğu dikilen tabelalarla belirtilerek, kaçak yapı yapılmaması uyarısına rağmen, seçim döneminde bölgeye inşa edilen evler bir bir yıkıldı. Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol ekipleri tarafından iki iş makinesi aracılığı ile Jandarma ekiplerinin gözetiminde yapılan yıkımlara bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Yıkımlar sırasında ev sahipleri gözyaşlarını tutamazken, bazıları ise araçlarını kapının önüne park ederek, yıkımları engellemek istedi. Bir kısım ev sahibi ise evlerinin bacalarına astıkları Türk bayrağı ve Atatürk posterleri ile evlerinin yıkımını önlemek istedi.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.