Haberler

ABD''lilerle ortak oldu İngilizlere daire satıyor

Tarih: 5 Mayıs 2009 Kaynak: Yeni Şafak
İTO seçimlerinde sürpriz bir şekilde Başkan Murat Yalçıntaş''a karşı başkanlık yarışına giren işadamı İbrahim Çağlar''ın, Beylikdüzü''nde yapımı süren EVVİVA projesini Amerikalı ortağı ile İngiliz yatırımcılara sattığı öğrenildi.

İTO seçimlerinde sürpriz bir şekilde Başkan Murat Yalçıntaş''a karşı başkanlık yarışına giren işadamı İbrahim Çağlar''ın gayrimenkulde uluslararası projelere imza attığı öğrenildi.

Adnan Ulubaş ile birlikte asıl faaliyet alanı demirçelik ihracatı olan Liman Holding''i kuran ve bu firma aracılığıyla Beylikdüzü''nde EVVİVA Residence isimli projenin yapımına başlayan İbrahim Çağlar''ın, projeyi Amerikalı International Realty Plus (IRP) ortaklığıyla İngiliz yatırımcılara pazarladığı öğrenildi.

Bir Yıldır Görüşülüyor
Yaklaşık 1 yıldan beri sürdürülen görüşmeler sonucunda, "ABD''nin en hızlı büyüyen emlak şirketi" unvanına sahip olduğu belirtilen IRP, Liman Holding ve 20 yıldır Türkiye emlak sektöründe profesyonel olarak hizmet veren Hüseyin Altaş işbirliği ile Türkiye pazarına girmiş oldu.

Franchising sistemiyle çalışan şirketin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan IRP Türkiye CEO''su Hüseyin Altaş, şirkette Liman Holding''in yüzde 80, kendisinin ise yüzde 20 paya sahip olduğunu bildirdi. IRP Türkiye''nin, kendi ürettiği projelerin de satış, kiralama ve mülkiyet yönetimi hizmetlerini vereceğini anlatan Altaş, EVVİVA projesinin yüzde 50''sini İngilizlere 5 yıllık kira garantisi ile sattıklarını belirtti. Altaş, tamamı 1+1 olan 45 ile 88 metrekarelik 229 lüks dairenin 2010 Eylül ayında bitirileceğini söyledi.

Konumu Avantaj
"Projenin yarısını metrekaresi 900 Pound''dan İngilizlere sattık. Kiracılara tamamen dayalı döşeli ve bir otel mantığıyla hizmet verilecek" diye konuşan Altaş, EVVİVA''nın konum olarak fuar alanına çok yakın olmasının önemli bir avantaj olduğunu vurguladı. İçinde bulunduğumuz dönemde emlak piyasasında alıcının az, satıcının fazla olduğunu söyleyen Altaş, özellikle markalı projelerde hiçbir dönem fiyat kaybı yaşanmadığını vurguladı.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.