Haberler

Çeşme, iki yeni otele kavuşuyor

Tarih: 6 Mayıs 2009 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Murat Şahin
Türkiye''nin en güzel tatil beldelerinden olan ve her yıl yeni tesislerle büyüyen Çeşme, bu sezona da 2 yeni otel ile giriyor. İskandinav Radisson Sas Grubu, Ilıca Otel''in yanında yapımı 32 milyon TL yatırımla 2 yıl önce tamamlanan 5 yıldızlı oteli Radisson Sas Çeşme ismiyle Mayıs ayı sonunda hizmete açacak. İzmirli Akdede Grubu''nun 17 milyon TL yatırımla kurduğu Süzer Otel''in yanındaki butik otel tarzındaki Solto Alaçatı Oteli ise 15 Haziran tarihinde hizmete girecek. Yeni otellerle birlikte Çeşme turizmi 800 yatağa daha kazanırken, en az 500 kişiye de iş imkanı yaratılacak.

12 yıl işletecek
Radisson Sas Çeşme Resort&SPA adıyla oteli 12 yıllığına işletmek üzere aldıklarını dile getiren Radisson Sas Çeşme Oteli Genel Müdürü, Tunuslu turizmci Muhammed Yasin, turistlere unutulmaz bir konaklama tecrübesi yaşatacaklarını söyledi. Farklı ihtiyaçlara yönelik 42 geniş suit, 2 kral dairesi ve 4 lüks dubleks villa olmak üzere kendine özgü 312 odada hizmet sunacaklarını vurgulayan Yasin, "Otelimizde 300 kişiye istihdam olanağı sağlayacağız. Yatırımımız Çeşme''nin 7''nci 5 yıldızlı oteli olacak. 3 termal yüzme havuzu, 1 kapalı yarı olimpik, 1 açık tam olimpik havuz, 2 tenis kortu, 1 de küçük su parkımız bulunuyor" dedi.

Termalde iddialılar
5 tam donanımlı toplantı salonu ve tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek genişlikteki balo salonu ile tüm toplantı, konferans ve davetlere talip olduklarını dile getiren Yasin, mutfakları ile de iddialı olduklarını vurguladı. Yasin, 3 bin 500 metrekare büyüklüğündeki Thermal Spa ve Hamam''da 21 kişisel bakım odası ile hizmet sunacaklarını ifade etti.

32 yıldır deri sektöründe faaliyet gösteren gıda ve inşaat alanında da çalışan Akdede Grubu, Çeşme''de Solto Alaçatı Otel''i bu yıl turizme kazandırıyor. 11 milyon dolarlık yatırımla İyonya medeniyeti ve Alaçatı evlerinin bütünleştiği mimarisiyle dikkat çeken otel, 200 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. Alaçatı''da Süzer Otel yanındaki kendilerine ait olan 16 bin 500 metrekare alan üzerine 2 yıldır inşaatı devam eden oteli, 15 Haziran tarihinde hizmete açacaklarını dile getiren Akdede Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akdede, 5 yıl içinde 600 yatak kapasitesine ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Altınkum''a da tesis
Otelin açılmadan bile mimari yapısıyla ilgi çektiğini ve Amerikalı bir ailenin açılır açılmaz ilk müşterileri olacağını anlatan Akdede, hedeflerinin Alaçatı''da bir termal kür merkezi kurmak olduğunu açıkladı. Akdede, ayrıca bölgede lüks villa projelerinin de bulunduğunu kaydetti. Altınkum''da da 220 dönümlük arazileri olduğunu ve imar planlarının yapılmasını beklediklerini ifade eden Akdede, burada da uluslararası bir grupla otel yatırımı yapmak istediklerini sözlerine ekledi.

Tanıtıma katkı
Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel, Radisson gibi büyük bir dünya markasının tanıtım için de büyük fayda sağlyacağına dikkat çekerek, "Dünyaca ünlü bir marka ile İzmirli bir girişimci olan Mehmet Akdede, Çeşme''ye 2 otel kazandırdı. Yerli ve yabancı bir çok yatırımcıyı da biz Çeşme''de yatırıma davet ediyoruz" dedi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.