Haberler

Zorlu Center''da Danıştay kararı tebliğine kadar inşaata devam

Tarih: 11 Mayıs 2009 Kaynak: Sabah
Zorlu, Danıştay''ın imar planını iptal kararına karşın Zincirlikuyu''da inşaata devam ediyor. Şirket, karar tebliğ edildiğinde çalışmanın durdurulacağını bildirdi.

Danıştay 6. Dairesi''nin geçtiğimiz ay oy birliğiyle imar planını iptal ettiği Zorlu Center arazisinde inşaat çalışmaları devam ediyor. Zorlu Grubu tarafından yapılan açıklamada, yürütmeyi durdurma kararı ile ilgili tebligatın kendilerine henüz ulaşmadığı belirtilerek, arazide zemin ıslahı ve iksa çalışmalarının devam ettiği, kararın kendilerine tebliğ edilir edilmez çalışmaların durdurulacağı bildirildi.

Zincirlikuyu''daki Karayolları arazisi ile ilgili önce yürütmeyi durdurma kararı alınıp, sonra plan iptali karara bağlanmıştı. Zorlu Grubu''nun Danıştay''ın her iki kararına da itirazını, Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu karara bağlayacak. Bu arada Mimarlar ve Şehir Plancıları Odalarının ise inşaatın devam etmesi nedeniyle suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığı öğrenildi. Beşiktaş Belediyesi''nden alınan ''Tehlikeyi önleme ruhsatı'' (iksa ruhsatı) ile inşaatın sürdürülüyor olması, davayı açan Mimarlar Odası''nı ve Şehir Plancılar Odası''nı harekete geçirdi. Mimarlar Odası İstanbul Şube Başkanı Eyüp Muhçu, "Arazide yapılacak hafriyat çalışması bile ruhsata tabidir. Söz konusu alanda uygulama yapılamaz. Aksi taktirde suç işlenir. Mahkeme kararlarını uygulamayan ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.