Haberler

Taahhüt sektörünün yüz akı

Tarih: 13 Mayıs 2009
Mehmet Cengiz''in sahibi olduğu Cengiz İnşaat 37 milyon ile tüm müteahhitlerin toplamı kadar vergiyi tek başına ödedi!

Türkiye''nin en iddialı projelerini gerçekleştiren, en büyük ihaleleri alan, lüks yaşantılarıyla kamuoyunun gözü önünde olan müteahhitler ''Vergi Rekortmenleri'' listesinde bu yıl da yer almadı. Servetleriyle Türkiye''nin en zenginleri arasında sayılmakla övünen Forbes milyarderlerinin yer almadığı gurur tablosunda, kamuoyunun çok da tanımadığı bir başka müteahhitin ödediği rakam dikkat çekti.

37 trilyon ile listedeki diğer müteahhitlerin tamamının toplamı kadar vergi ödeyen Mehmet Cengiz''in sahibi olduğu Cengiz İnşaat gurur tablosuna 39''ncu sıradan girdi.

Nerede bu zenginler?
Rekortmen şirketler listesinde gözler Ali Ağaoğlu''ndan Nihat Özdemir''e, Vedat Aşçı''dan, Taşyapı''nın sahibi Emrullah Turanlı''ya, Vedat Aşçı''dan Nihat Özbağ''a milyar dolarlık servete sahip işadamlarının şirketlerini aradı. Ama gelenek bozulmadı ve Türkiye''yi inşa eden şirketler bu yıl da listeye giremedi!

Cengiz İnşaat gurur tablosunda
Rizeli işadamı Mehmet Cengiz''in yönetimindeki Cengiz İnşaat ise kamuoyunda ''gurur tablosu'' olarak bilinen vergi rekortmenleri listesinde 37.5 milyon lira vergi ödemesi ile girdi. Mehmet Cengiz tüm müteahhitlerin toplamından daha fazla vergi ödedi. Dünyanın önde gelen 225 müteahhitlik firması arısında yer alan Cengiz İnşaat, ülkemizde birçok önemli projeye imza attı. Yarım kalan Bolu tünelini tamamlayan şirketin, enerji, makine ve turizm alanında da faaliyetleri bulunuyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.