Haberler

İngiliz mimarlık devi 16. ofisini İstanbul''da açıyor

Tarih: 15 Mayıs 2009 Kaynak: Taraf
15 ülkede bulunan ofislerinde 1000 kişiye istihdam sağlayan ve 10 milyar dolarlık inşaat projesi yürüten, İstanbul''da ise Varyap''la birlikte Ataşehir İstanbul Finans Merkezi projesinde çalışan ünlü İngiliz mimarlık şirketi RMJM, 16''ıncı ofisini Türkiye''de açacağını açıkladı.

Gelişmekte olan piyasalarda yeni ofislerle genişlemeye devam edeceğini belirten RJMJ, bu çerçevede İstanbul''da açılacak ofise ilişkin ayrıntılar verdi.

Bugüne kadar Asya, Ortadoğu, Avrupa ve ABD''de ofisleri bulunan RJMJ, geçen ay aldığı yeniden yapılanma projesi çerçevesinde global bir mimarlık stüdyosu oluşturma projesinin bir uzantısı olarak, İstanbul''u planları arasına aldığını açıkladı.
RJMJ, İstanbul''da özellikle sağlık, eğitim, ulaştırma gibi hükümet altyapı yatırımlarından pay almayı planlıyor. Şimdilik yanlızca iki veya üç personelin istihdam edileceği İstanbul ofisi, coğrafi genişleme işlevi görmenin ve iş fırsatlarını değerlendirmenin yanında mimari endüstrideki son trendleri de izleyecek. İstanbul ofisinin yeni projeler alması durumunda ise çalışan sayısı da dahil olmak üzere ofiste genişleme yapılması öngörülüyor.

RMJM CEO''su Peter Morrison, "Krizi aşmak durumundayız. Uzun dönemli büyümemiz ve mevcut en iyi fırsatları değerlendirmemiz için de bir plan yapmak zorundayız. Bu çerçevede Türkiye, katar ve Bahreyn''de yeni ilişkiler geliştirdik" dedi.

RMJM halen Türkiye''de Varlıbaş Grubu''nun gayrimenkul geliştirme ve inşaat şirketi olan Varyap ile çalışıyor. Varyap ise Ataşehir''deki 340 bin metrekarelik "Finans Merkezi İstanbul" projesi üzerinde çalışıyor.

İngiltere merkezli RMJM, 1956''da İngiliz mimarlar Robert Matthew ve Stirrat Johnson-Marshall tarafından kuruldu.

Gazprom''a gaz alevi şeklinde bina
Bugün, RMJM dünyanın en büyük mimarlık şirketlerinden biri. Şirketin Abu Dabi, Cambridge, Dubai, Edinburgh, Glasgow, Hong Kong, Londra, Moskova, New York, Philadelphia, Princeton, Şangay, Signapur, Saint Petersburg ve Washington''da ofisleri var. Şirket dünyanın en yaratıcı mimari tasarım şirketlerinden biri olarak kabul ediliyor. RMJM en son Rusya''da Gazprom''a gaz alevi şeklinde bir bina tasarlamış, Rusya''da dünyanın en büyük gökdelenlerinden birinin de tasarımını yapmıştı.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.