Haberler

İki yıldır düşünüyor

Tarih: 29 Mayıs 2009 Kaynak: Hürriyet Ankara Yazan: Eray Görgülü
Oto galerileri nedeniyle İçişleri Bakanı Beşir Atalay''ın sert sözlerine hedef olan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek''in oto galerileriyle ilgili iki yıldır "düşündüğü" ortaya çıktı.

Yıllardır kent dışına taşınamadığı için İçişleri Bakanı Beşir Atalay''ı çileden çıkartan oto galerileri konusunda Belediye Başkanı Melih Gökçek''in iki yıldır "düşündüğü" ortaya çıktı.

Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Fazıl Güleken, 2007 yılında oto galerilerindeki tüplü araçların apartman güvenliğini tehdit ettiğini belirterek, şehir dışına taşınıp taşınmayacağını yazılı soru önergesiyle Meclis gündemine getirdi. Gökçek ise, tek kelime yanıt vermekle yetindi: "Düşünüyoruz"

Oto galerilerinin hem vatandaşın güvenliğini tehdit ettiğini, hem de trafiği olumsuz etkilediğini kaydeden Fazıl Güleken, "İçişleri Bakanı''nın kendisi de galerilerin yoğun olduğu Emek''te oturuyor. Bakan buradan rahatsız olmasa soruna parmak basan olmayacaktı. Demek ki bütün sorunlar için bakanları rahatsız etmek gerekiyor" dedi./_np/9120/8079120.jpg

Galerilerin çok önemli bir şikayet konusu olduğunu kaydeden Güleken, "Bu galeriler tüplü araçları apartman altına park ederek, vatandaşın can güvenliğini tehlikeye atıyor. Ayrıca galeri sahipleri kaldırımlarda araba yıkayarak çevreyi kirletiyor. Üstelik, bundan şikayet eden vatandaşlara da kaba bir şekilde davranarak, çevreye rahatsızlık veriyor. Yıllarca söyledik, dinletemedik. Gökçek, bu konuda görevini ihmal etti ve savsakladı. Şimdi çözüm bekliyoruz."

Konuyla İlgili Linkler
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.