Haberler

İnşaat istihdamın lokomotifi

Tarih: 11 Haziran 2009 Kaynak: Taraf
İnşaatın Türkiye istihamı ve ekonomisindeki lokomotif konumuna bir kez daha dikkat çekildi. İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, "İnşaat Türkiye''nin itici gücü olmaya devam edecek" dedi.

İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen ''1. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi''nin açılışında konuşan Mehmet Büyükekşi, inşaatın Türkiye ekonomisi için en önemli sektörleri arasında yer aldığını söyledi. Türk müteahhitlerin dışarıda yaptığı yıllık iş tutarının 23 milyar doları aştığını ifade eden Büyükekşi, kalite ve inovasyon bilincinin artık tüm sektörlere yayıldığını kaydetti. Yoğun rekabet ortamında aradan sıyrılmada kaliteli ürün üretmenin önemli olduğuna dikkati çeken Büyükekşi, ihracatta inşaatın öneminin giderek arttığını belirtti.

İnşaatın Türkiye''de lokomotif sektör olma konumunun devam edeceğini belirten Büyükekşi, inşaatın, iç piyasada nasıl itici güç oluyorsa dış piyasada da gerek malzeme ihracatı gerekse müteahhitlik hizmetleriyle atılım yapacağını düşündüklerini anlattı.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş da, inşaat sektörünün Türkiye için simgesel bir önemi olduğunu vurguladı. "Türkiye''de, inşaat istihdam üretme alanında birinci'''' diyen Yalçıntaş, en önemli ülkelerin imarında Türk müteahhitlerin yer aldığını söyledi. İstanbul Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Nuri Tuna ise inşaatın hızlı büyümesinin yarattığı sorunlara değindi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.