Haberler

''Tarihi yaşatacağız''

Tarih: 18 Haziran 2009 Kaynak: Olay
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin kalbi olan Hanlar Bölgesi''nin gün yüzüne çıkartılmasına yönelik çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Caddesi''ndeki sağlık ocağının yıkılmasının ardından Geyve Han''ın önünde yapılan düzenlemeleri yerinde inceledi.

İncelemelere Büyükşehir Belediyesi Projeler Koordinatörü Aziz Elbas ve BURFAŞ Genel Müdürü Zeynel Abidin Turan ve Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten de katıldı.

Bazı turist kafilelerinin Hanlar Bölgesi''ndeki parklanmada yaşanılan sıkıntıdan dolayı Bursa''nın görülmesi gereken en güzel bölgeyi gezinti yapmadan ayrıldığına dikkat çeken Altepe, "Cumhuriyet Caddesi''ndeki eski sağlık ocağının yıkılmasıyla, Hanlar Bölgesi farklı bir noktadan daha ferahladı. Yıkımla açılan bu alanda turist otobüslerinin parklanmasına imkan sağlayacağız. Çünkü Hanlar Bölgesi Bursa''nın fethinden sonra ilk oluşturulan ticaret ve sosyal yaşam merkezi. Bu bölgenin kimliği korunurken, yaşayan bir bölge haline gelmesini, kültür ve turizmi ile yaşamasını istiyoruz" dedi.

Bölgede yapacakları düzenlemelerle Geyve Han, Koza Han Taç Kapı ile Fidan Han''ın da fonksiyonlarını artıracağını belirten Başkan Altepe, "Tarihi eserlerimizi restore ederken halkın istifade edeceği mekanlar haline de getiriyoruz. Geyve Han''ın önündeki atıl alanı da bu vatandaşlarımızın istifade edecek şekilde düzenliyoruz. Tarihi mirasımızı yaşatarak geleceğe taşıyoruz, taşımaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.