Haberler

FSM Bulvarı''na hastane mi yakışır rezidans mı?

Tarih: 29 Haziran 2009 Kaynak: Olay Yazan: Selahattin Adıgüzeller
Yerel seçimde AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Işıl Zeliha Gençoğlu Maydaer, seçim gezilerinde sıkça şu cümleye vurgu yapıyordu:

"Biz tabela belediyeciliği yapmayacağız!"

Işıl Hanım''ın, o iddialı sözlerine CHP''nin adayı Başkan Mustafa Bozbey de şöyle cevap veriyordu:

"Evet biz, tabela belediyeciliği yapıyoruz. Boş arazilerimize sağlık, eğitim, kültür, cami, park alanı olduğunu belirten tabelaları özellikle dikiyoruz. Halk uyanık olsun! Yarın başkaları gelip de, o yerlere amacının dışında bir şeyler yapmasını engellemek istiyoruz..."

Böyle bir şey yapılabilir mi? Olamaz, kimse kör gözüne parmağını sokmaz diyordum ama hafta sonu Başkan Bozbey''in basın toplantısını izleyince huylandım açıkçası...

İddiaya göre; Nilüfer Belediyesi''nin, ilçenin ihtiyacı olan kamu hastanesi yapılması için Sağlık Bakanlığı''na devrettiği, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerindeki koca araziyi, Bakanlık da TOKİ''ye devretmiş!

Hemen sevinmeyin... Nilüfer''in Çekirgesi, Bademlisi konumundaki bu en gözde yere,güzel bir kamu hastanesi yapsın diye devretmemiş Sağlık Bakanlığı... TOKİ buraya, ultra lüks konutlar, rezidanslar yapmak istiyormuş. Dar gelirliler için Hamitler... Çok gelirliler için FSM Bulvarı!

Yapabilir mi? Yapması için, bu yerin Nilüfer Belediye Meclisi''nde sağlık alanından konut alanına döndürülmesi gerekiyor ki, meclisteki üye yapısıyla bu şimdilik mümkün değil! Ha yarın yasal bir düzenleme yapılıp, o işin de bir formülü bulunur mu? Bilemem! Minareyi göze kestiren, kılıfının ölçüsünü de almıştır! Sizi bilmem ama ben TOKİ''nin FSM Bulvarı''ndaki sağlık alanına ultra lüks konutlar, rezidanslar yapmasına sıcak bakıyorum... Yalnız küçük bir şartım var...

Başkan Bozbey, Sağlık Bakanlığı ve TOKİ ile oturup bir anlaşma yapsın... Aralarında tek maddelik bir anlaşma olsun... Aynen şöyle yazılsın:

"Nilüfer sınırları içinde oturanlar, bir ömür boyu Acıbadem Hastanesi''nde bila ücret karşılığında her türlü sağlık hizmetinden yararlanacaktır. Hastane masrafları TOKİ tarafından ödenecektir."

Nasıl fikir?
Takip
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.