Haberler

Beypazarı kampüsü model okul olacak

Tarih: 1 Temmuz 2009 Kaynak: Hürriyet Ankara
Ankara Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ, Beypazarı''nda kurulacak AÜ Demirbey Kampüsü için "Türk eğitim sistemine model olacak bir üniversiteyi kuracağımıza inanıyorum" dedi.

Ankara Üniversitesine bağlı olarak Beypazarı''nda ilçesinde ilk planda dört binanın ve sosyal tesislerin yapılacağı Demirbey Kampüsü''nün oluşturulması kapsamında gerçekleştirilen piknikte konuşan Taluğ, Ankara Üniversitesi''nin Cumhuriyet döneminde kurulan ilk üniversite olduğunu ve birçok üniversite ve fakültenin kurulmasında öncülük ettiğini hatırlatarak, üniversitenin Ankara''ya karşı sorumlu olduğunu söyledi.

Taluğ, Beypazarı gibi kendi kültür ve değerlerine sahip çıkmış bir ilçede üniversitenin kurulmasının çok önemli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Burada yepyeni bir dev adıma tanıklık ediyoruz. Ankara''nın merkezi dışındaki yerleşkelerimiz bulundukları yerlerin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamına zenginlik katmayı amaçlamaktadır. Beypazarı''na da bu katkıyı sağlayacağız. Açık alanlarıyla, kapalı alanlarıyla, sosyal tesisiyle üniversite bir alan zenginliği, bir olgunluk ister.

Türk eğitim sistemine model olacak bir üniversiteyi kuracağımıza inanıyorum. Yabancı konuklarımızı ağırlayabileceğimiz, araştırmalarımızı yapabileceğimiz bir üniversite olmasını hedefliyoruz. Fakülteler konusunda uzun süredir çalışıyoruz. Talepler ve olanaklar konusunda şekillenecektir. Beypazarı yer altı zenginliği açısından da çok önemli bir yer. Kültürel olanakları ve sağlık turizmi gelişmiş. İki yıllık bölümler yerine dört yıllık bölümler kurulmasını tercih ediyoruz."

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.