Haberler

Yeşil bir ev nasıl kurulur, izleyin

Tarih: 3 Temmuz 2009 Kaynak: NTVMSNBC
Yeşil Mimari (Building Green) çevreciliğin rengi yeşili evinize taşıyacak. 13 bölümden oluşan belgesel, çevreye duyarlı bir yaşam için ufak değişikliklerin yarattığı büyük farkları keşfetme olanağı sunacak.

Programın ilk bölümünde Kevin Contreras bir saman evin planını oluşturup inşa etme hedefi üzerine çalışacak.

NTV, geçen yıl başlattığı "Yeşil Ekran" projesine, bu yaz daha da geliştirerek devam ediyor. Bu yıl yine çok konuşulacak çevre belgeselleri yine bu kuşakta yaz boyunca ekrana geliyor.

NTV''nin Yeşil Ekran kuşağının yeni belgeseli "Yeşil Mimari" (Building Green) çevreciliğin rengi yeşili evinize taşıyacak. 13 bölümden oluşan belgesel, izleyenlere çevreye duyarlı yaşam için ufak değişikliklerin yarattığı büyük farkları keşfetme olanağı sunacak.

Çevre bilinci aşılayan eğlendirici ve öncü bir yaşam belgeseli olan "Yeşil Mimari"nin (Building Green) hedefi, ev sahiplerinin ne kadar kolay, ekonomik ve sağlıklı bir şekilde çevreciliği benimseyebileceklerini keşfetmelerini sağlayarak çevreye karşı duyarlı yaşam tarzının büyük zahmet olduğuna dair efsaneyi yıkmak.
Haberin devamı ↓reklam

Programın sunucusu ve yaratıcısı Kevin Contreras her hafta çevreciliğin uç noktalarından çevre esaslarına kadar uzanan bir çeşitlilikte çevre dostu inşaat tekniklerini ve alternatiflerini sunacak. Bu arada sağlıklı kararlar vermenin estetikten ve konfordan vazgeçmek anlamına gelmediğini de gösterecek.

Contreras''ın hayalindeki çevre dostu evin inşaatını adım adım izleyen belgeselde saman ev inşaatı, ev suyu tutma sistemleri, nefes alan boya, elektrik sayaç kullanımı, ev otomasyon sistemleri, blue jean izolasyonu, kalıcı tarım tabanlı bahçecilik gibi birçok konuyu işleyen eğlenceli bir seyahat olacak.

Bir inşaatçı, çevreci ve aktör olan Contreras kendi modern saman evinin inşaatını, diğer çevreci ev sahipleriyle paşlaşmak ve onlara pazarlarda bulunabilen çözüm ve alternatifler hakkında yardımcı olmak için filme çekmeye karar verdi.

Programın her hafta tekrarlanan özel bölümleri "Tasarımın Özü", "Çevreyi Korumak", "Aşırı Yeşilcilik", "Sağlık İnşaatı", "Azalt, Yeniden Kullan, Geri Dönüştür" ve "Basit Adımlar"dan oluşuyor.

Daha yeşil bir varoluş için nasıl hemen harekete geçilebileceğine dair kendi deneyimlerinden yola çıkarak talimatlar veren öncü uzmanlar, her hafta belgesele konuk olacak.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.