Haberler

Görüntüye aldanmayın

Tarih: 6 Temmuz 2009 Kaynak: Taraf Yazan: Fırat Alkaç
Üç yıl önce 300 bin lira harcanarak ıslah edilen Küçüksu Deresi''nden bugün yine zehir akıyor. Büyükşehir Belediyesi plajı kapattı ancak vatandaşın bundan haberi yok. Lağım akan plaj hastalık saçıyor.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş''ın 2006 yılında, 300 bin TL harcanarak ıslah ettirip açılışını yaptığı Küçüksu Plajı zehir saçarken durumun, denize girmek için gelen insanlara bildirilmemesi tepki çekti. Plajın bu yaz sezonunda kapatılması üzerine Taraf''a şikayetlerini bildiren okurlar, plajın yakınından akan dere nedeniyle kirlendiğini iddia ederek, sahilin temizlenmesi konusunda yardım istemişti. İBB ile yaptığımız görüşmelerde yetkililer "Küçüksu plajının kirliliği nedeniyle insan sağlığını olumsuz etkilediği için kapatıldığı" açıklamasını yaptı. Sahil kenarında sadece "Denize girmek yasaktır" levhası bulunan plaja gelen halk, kirlilik nedeniyle kapatıldığından habersiz.

Halkın haberi yok
Yaz sezonunun açılmasıyla İstanbullunun eğlence yerlerinden biri olan Küçüksu plajına akın eden halk "Denize girmek yasaktır" levhasıyla karşılaştı. Önceki yıl belediye tarafından konulan hizmetlerden faydalandıklarını belirten halk, bu yıl kapatılmasına bir anlam veremediklerini söyleyerek, plajın kapatılması konusunda kendilerinin bilgilendirilmediğini ifade etti.

Her gün onlarca insanın yüzmek için geldiği Küçüksu plajı parkında bulunan kirli su arıtma tesisinin güvenlik görevlileri, plajın bitişiğinden akan derenin zaman zaman çok pis kokular saçtığını belirterek, dereye lağım suyu karışmış olabileceğini söyledi.

Plaj çocuk dolu
Bir ay önce İBB''ye bağlı olduklarını söyleyen zabıta görevlilerinin gelip plajda bulunan malzemeleri götürdüklerini söyleyen görevli, yetkililer tarafından plajın kapatılması hakkında herhangi bir bilginin verilmediğin açıkladı. İnsanların denizin ve plajın kirliliğinden sık sık şikayet ettiklerini söyleyen görevli, insanların buna rağmen tekrar gelip denize girdiklerini belirterek "Bu alanda Park ve Bahçeler Müdürlüğü''ne bağlı bir tane temizlik görevlisi var. O da sadece parkın içindeki çöpleri topluyor. Plajın durumu içler acısı" dedi.

Plajın bu yıl kapatılma nedeninin bilinmediğin açıklayan görevli, "Deniz suyunun insan sağlığına zararlı olduğu tespitinde bulunulduysa, parkın giriş çıkışları kapatılmalıdır. Sadece koyulan tehlike levhası bir işe yaramaz. Denize en çok çocuklar giriyor, bu çok tehlikeli" açıklamasını yaptı.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.