Haberler

"İlk İşim Okullarda Değişim"

Tarih: 7 Temmuz 2009
Kale Grubu''nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) "İlk İşim Okullarda Değişim" sloganıyla yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Projenin ilk ayağı, 30 Haziran 2009 Salı günü Kayseri''de yapılan törenle gerçekleştirildi.

1991 yılından bu yana ana faaliyet alanlarından biri olan meslek edindirme kurslarıyla, yüzlerce işsiz genci meslek sahibi yapan KSV, "İlk İşim Okullarda Değişim" projesi ile Türkiye''nin dört bir yanında yaptığı "Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Meslek Kursları"nın staj çalışmalarını Anadolu''daki köy okullarının tuvaletlerinde gerçekleştiriyor. Böylece kursiyerlerin mesleklerindeki ilk işleri ile bir sosyal sorumluluk projesi içinde yer almalarının yanı sıra, bölgelerindeki köy ilkokullarının hijyenik bir ortama kavuşması sağlanıyor.

Kale Grubu''nun öncü markaları Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim, Kalecolor ve Kale''nin sponsorluğunda gerçekleştirilen proje Kayseri, Denizli, Isparta, Erzurum olmak üzere 4 hedef bölge ile başlatıldı.

İlk durak olan Kayseri''de 2O engelli işsiz gence düzenlenen Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Kursu"nun ardından gerçekleşen staj çalışması, Kayseri Talas Kuruköprü İlköğretim Okulu''nda yapılarak okulun tuvaletleri yenilendi.

30 Haziran 2009 Salı günü Kayseri''de gerçekleşen törenle "Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Kursu"nu başarı ile bitiren kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı''ndan onaylı sertifikaları verildi ve yeniledikleri köy okulu tuvaletleri hizmete açıldı. Törene, Kayseri Vali Yardımcısı Ali Yener Erçin, Milli Eğitim Erkek Teknik Genel Müdür Yardımcısı Hüsamettin Kaya, Talas Belediye Başkanı Rıfat Yıldırım, İl Genel Meclis Başkanı Saadettin Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, T.İş Kurumu İl Müdürü Ebubekir Güngör, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Vakıf yöneticileri, kursiyerler ve bölge halkı katıldı.

2015 yılına kadar 2.500.000 TL kaynak aktarılacak olan "İlk İşim Okullarda Değişim" projesi ile 1.250 işsiz gencin meslek sahibi olması ve 50 köy okulunun da tuvaletlerinin yenilenmesi hedefleniyor.

"Giderken Sizden de Bir Şeyler Taşıyalım İstedik"
"İlk İşim Okullarda Değişim" projesi, şirket ve bayi çalışanları da dahil edilerek Kale Grubu markalarının ve çalışanlarının içinde olduğu 2009 Kale Grubu Sosyal Sorumluluk Projesi haline getirildi.

"Giderken Sizden de Bir Şeyler Taşıyalım İstedik" sloganıyla başlatılan ek proje ile Kale Grubu bayi ve şirket çalışanlarından da projeye kitap, oyuncak, kırtasiye malzemesi, giysi ve ayakkabı gibi yardımlarla katılması sağlandı.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.