Haberler

Uludağ''a ilk kazma 2010''da

Tarih: 17 Temmuz 2009 Kaynak: Olay Yazan: Mehmet Çatakçı
Türkiye''nin kış turizmindeki en önemli merkezlerinden biri olan Uludağ''daki "Davos" hareketi 2010 yılının nisan ayında başlıyor. Proje çalışmalarının sürdüğünü belirten Çevre ve Orman Bakanlığı müsteşar yardımcısı Mustafa Eldemir, otel sahiplerinin işi yokuşa sürmemeleri halinde 5 yıl sonra bambaşka bir Uludağ''ın tüm dünyanın hizmetine gireceğini müjdeledi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş ve yönetim kurulunu makamında kabul eden Müsteşar Yardımcısı Mustafa Eldemir, Uludağ''la ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın talimatları doğrultusunda hareket ettiklerinin altını çizerek, "Şu anda proje çalışmalarını sürdürüyoruz. Neler yapılacağı konusunda uzman arkadaşlarımız yoğun bir çalışma içerisinde. Bu çalışmalar diğer ilgili bakanlık ve kuruluşlarla birlikte yürütülüyor. 2010 yılının mart ayında tamamlamayı hedefliyoruz. Nisan ayında da ilk kazmayı vuracağız. Eğer otel işletmeleri maddi menfaatlerini gözetir ve yargı haklarını kullanmazlarsa en geç 5 yıl sonra yepyeni bir Uludağ dünya çapında odak noktası olan bir turizm merkezi haline gelmiş olacak" diye konuştu.

Uludağ''ın turizmin kalbi olması yönünde büyük çaba sarf eden TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş da, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi. Akkuş, Uludağ''ın bugüne kadar en büyük kaybı çok sahipli olması nedeniyle yaşadığına işaret ederek, "Her kim olursa olsun, hangi bakanlık olursa olsun bizim için bu ayrıntılar önemli değil. Önemli olan artık Uludağ yenilensin. Dünyanın ilgi çektiği bir merkez haline gelsin. Tek isteğimiz budur" dedi.

Akkuş, Türsab olarak Uludağ''la ilgili hazırladıkları projeleri içeren dosyayı Eldemir''e sundu. Toplantıya Akkuş''un yanı sıra ikinci başkan Ekrem Şengüzel, Genel Sekreter Yalçın Çalış, Muhasip üye Sema Kara ve İznik Narlıca Belediye Başkanı İbrahim Kaygısız da katıldı.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.