Haberler

Düden şelalesi tanıtımı için yeni projeler

Tarih: 14 Ağustos 2009 Kaynak: Cumhuriyet
Antalya Büyükşehir Belediyesi Düden Şelalesi İşletme Sorumlusu Alaaddin Sapancılar, şelalenin bugüne kadar yeterince tanıtılamaması nedeniyle özellikle Avrupalılar tarafından çok fazla bilinmediğini söyledi.

Çevre düzeni ve doğal güzelliğiyle Düden Şelalesi''nin Türkiye''nin ve dünyanın sayılı şelaleleri arasında yer aldığını belirten Sapancılar, ''''Düden, şelalenin dört bir taraftan dökülüşünün izlenebilmesi nedeniyle sayılı şelaleler arasında yer alıyor. Tüm açılardan görülebilen şelale sayısı çok az'''' dedi.

Düden Şelalesi''nin Antalya''nın en gözde turizm yerlerinden olduğunu vurgulayan Sapancılar, özellikle yaz dönemlerinde günlük ortalama 5 bin kişinin şelaleyi görmeye geldiğini bildirdi.

Arap ve Rus turistlerin yoğun olarak şelaleyi gezdiğini anlatan Sapancılar, hazırladıkları yeni projelerle şelaleyi daha çok kişinin ziyaret etmesini sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Yeni projelerle Düden Şelalesi''ni daha cazip hale getireceklerini ifade eden Sapancılar, ''''Yeşillendirme ve ışıklandırma çalışmalarını tamamlayacağız. Kent girişlerine ve önemli yerlere tanıtım panoları ve levhalar yerleştirerek, burayı kente gelen herkesin bilmesini sağlayacağız'''' dedi.

Proje tamamlanınca şelalenin ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşacağını anlatan Sapancılar, şöyle devam etti:

''''Şelalenin döküldüğü alanın altındaki mağaralar ve şelalenin girişindeki antik mezarlar gün yüzüne çıkarılarak şelalenin tarihi ve doğal güzellikleri daha çok vurgulanacak. Şelale havzasında bulunan ve her biri 250 yaşından büyük çınar ağaçları korunacak. Bölge adeta yeniden turizme kazandırılacak.''''

Antalya Büyükşehir Belediyesi EKDAĞ Genel Müdürü ve Düden Çayı Proje Sorumlusu Yıldıray Sapan da Düden Çayı''nın denize döküldüğü alanın her iki yanını ağaçlandıracaklarını bildirdi.

Düden Çayı''nın denize döküldüğü yerin, Antalya Havalimanı''na inen uçakların güzergahında olduğuna işaret eden Sapan, Düden''in denize döküldüğü bölgenin ışıklandırılacağını da kaydetti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.