Haberler

Metronun ilacı

Tarih: 4 Eylül 2009 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Selamettin Bayındır
İzmir metrosunun uzantı projelerindeki fiyasko malum. Herkesi üzen bu sonuçta, Aziz Kocaoğlu ve ekibi kadar, önceki dönemdeki bilgisizliklerin, pervasızlıkların da payı var. Gün gelir o döneme de sorti yaparız.

Şimdi Aziz Başkan, döküleni kırılanı tamir için Metro''nun yani Raylı Sistem Daire Başkanlığı''nın başına Işıl Çelikoğlu''nu getirmiş. Kan değişikliği gerekliydi, ne yazık ki gecikti.

Ben Işıl Hanım''ı tanımıyorum. Güvendiğim belediye bürokratları çok övüyor ve son tayinin çok isabetli olduğunu söylüyor. Daha önce Etüd Proje Daire Başkanı ve son olarak Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak Alsancak ve Karşıyaka sahil bantlarının düzenlenmesi, Sasalı Doğal Yaşam Parkı, İnciraltı Kent Ormanı, Kültürpark Yeraltı Otoparkı, Havagazı Restorasyonu gibi karizmatik projelerin altına imza atmış.

Işıl Hanım''a başarılar dilerken acizane bir önerim olacak. Metrodaki gecikmelerin, muhtemel tehlikelerin, özetle tüm sorunların ve rahatsızlıkların altından ancak ve ancak ilk metroyu yapan Yapı Merkezi kalkar. Yapı Merkezi artık uluslararası bir dev. Ünlü Four Seasons Oteli''nden Dubai metrosuna, Ankara-Konya hızlı tren projesinden Cezayir''deki demiryolu, Sudan''daki köprü projelerine kadar pek çok esere imza atmakla meşgul.

Yapı Merkezi''nin İzmir''in yaralarını saracak zamanı var mı bilmiyorum. Ama patron Ersin Arıcıoğlu, CHP''li eski bir milletvekili. İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin prestijini kurtarmak adına hatır için tamamlama işini kabul edebilir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.