Haberler

Metroyu biz yapalım

Tarih: 2 Ekim 2009 Kaynak: Hürriyet Ege
Başbakan Tayyip Erdoğan, metro inşaatının tamamlanamaması konusunda "Ulaştırma Bakanı ile konuşalım, biz bitirelim" dediği öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, basına kapalı gerçekleştirdiği İzmir İl Başkanlığı ziyaretinde önce milletvekilleri ve yürütme kurulu ile ardından da ilçe başkanlarıyla toplantı yaptı. AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, 3 ay 10 günlük görev süresinde yaptıklarını anlattı. Kabak, metronun tamamlanmaması, Çiğli Arıtma Tesisi''nin çalışmaması ve Harmanlı Çöp Depolama Alanı''ndaki tepkilere dikkat çektikleri basın toplantılarından söz ederken Erdoğan''ın, "Basın açıklaması yapmadan önce konuyu hukuki ve teknik açıdan iyice inceleyin. Sonradan kendinizi ve partiyi zor durumda bırakmayın. Söylediklerinizi sağlam temellere oturtun" uyarısında bulunduğu öğrenildi. Görüşmede metronun da gündeme geldiği Erdoğan''ın, metronun tamanlanmamış olması konusunda "Ulaştırma Bakanı ile konuşalım, biz bitirelim" dediği belirtildi.

Kardeşlik projesi
AKP İzmir Milletvekili Taha Aksoy, "Zaten yarım kalanları hep biz yapıyoruz" sözleriyle karşılık verdiği, Erdoğan''ın da, "Olsun, ya sıkıştıralım yapsın ya da biz yapalım, bitsin" dediği kaydedildi. Başbakan Karşıyaka''nın toplu konut alanlarının yoğun olduğu Mavişehir Semti''ne her yağmurda su basması olayını araştırmaları isteyerek, "Burada belediyenin bir eksiği sözkonuysa gidersin. O konuya dikkat çekin" diye uyardığı da bildirildi. Başbakan Erdoğan,partililere demokratik açılımın bir kardeşlik projesi olduğunu vurgulayarak, "Detayını şimdi açıklamıyoruz sizlere ama açıklayacağız. İçinde muhalefetin söylediği hiçbir şey yok. Bu bir paket değil, kardeşlik projesi" dedi.

Başbakan İzmir''den Memnun Ayrıldı
AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, Başbakan Erdoğan''ın İzmir''den memnun ayrıldığını belirterek, "Yoğun ama coşkulu, heyecanlı, güzel bir ziyaret oldu. Başbakan memnuniyetini dile getirdi. Partililerden ve vatandaşlardan da olumlu geri dönüşler aldık. Parti binasının merkezi bir noktaya taşınmış olmasından ve fiziki koşullarından memnun kaldı. İl yönetimini çalışmalarından dolayı tebrik etti" diye konuştu.

İncir ceviz hediye
Başbakan Erdoğan, konumunu ve düzenlemesini çok beğendiği Çankaya''daki İl Başkanlığı''nı gezerken, İl Başkanı Kabak kendisine Ödemiş ipeğinden yapılan iğne oyalı masa ve sehpa örtüsü takımı hediye etti. Kabak, Erdoğan''a "Emine Hanım''a verirsiniz" deyince Erdoğan, "Neden Emine Hanım''a vereyim, kız torunum oldu şimdi, ona veririm" dedi. Erdoğan kendisine ikram edilen kuru incir ve taze cevizi yedi. Kabak da kendisine bir küçük sandık dolusu incir ve ceviz hediye edince Erdoğan, "Ne var bunun içinde incir ve ceviz mi? Ben bunları yersem ne olur?" sözleriyle partilileri güldürdü. Kabak, "Enerjiye ihtiyacınız olacak" yanıtını verdi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.