Haberler

Antakyalılar Kültürel Mirasın Yaşatılması İçin Yürüdü

Tarih: 28 Ekim 2009
Antakya kenti de kültürel ve tarihi dokusunu korumak için ne kadar kararlı olduğunu tüm kesimlerin ve halkın katıldığı "Kültürel Miras Yürüyüşü" ile gösterdi.

Farklı kültür ve dinleri barındırması nedeniyle UNESCO''nun barış kenti olarak seçtiği Antakya, Türkiye''yi uluslararası boyutta temsil edecek bir havzanın önemli parçası olması nedeniyle de Anadolu''nun etkin kentlerinden birisi konumunda.

Antakya''da her kesimin beraberliğine dayalı büyük bir yenilenme rüzgârı esiyor. Hem Amasya''da başarılı uygulamalar yapan Amasya eski Valisi Celalettin Lekesiz''in, hem de Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Yavaş''ın son seçimlerde göreve gelmesiyle yaşanan bu hareketlilik, Antakya''da düzenlenen ve Türkiye tarihinde ilk kez bu içerikte yapılan "Kültürel Miras Yürüyüşü" ile somut olarak gözler önüne serildi.

Mimarlar Odası gibi pek çok meslek odası, sivil toplum örgütleri, farklı dinlerin cemaat önderleri, öğretmenler, polisler, postacılar gibi meslek elemanları, engelliler, çocuklar, kadınlar, yaşlılar kısacası yediden yetmiş yediye Antakya halkı yürüyüşe katıldı. ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ve ÇEKÜL Vakfı inceleme heyeti de bu tarihi yürüyüşe tanıklık etti.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.