Haberler

Ofluoğlu da Sütlüce''yi seçti bölge eğitim üssü oluyor

Tarih: 29 Ekim 2009 Kaynak: Sabah Emlak

2010''da eğitime başlayacak Yeni Yüzyıl Üniversitesi kampusunu Sütlüce''ye kuracak olan Ofluoğlu kampus için devam eden iki projeyle görüşmeleri sürdürüyor.

Alman Hastaneleri, Vatan Hastaneleri ve Universal Hospitals başta olmak üzere 90''ın üzerinde sağlık kuruluşunun sahibi olan Azmi Ofluoğlu sağlık sektöründeki iddiasını eğitim sektörüne taşımayı hedefliyor. Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından kurulacak olan ve geçtiğimiz yıl tüzel kişiliği tescillenen Yeni Yüzyıl Üniversitesi 2010- 2011 öğretim döneminde öğrenci alımına başlayacak. Yeni Yüzyıl Üniversitesi''nin eğitim vereceği kampusların yerleri de belli olmaya başladı.

Eğitim Topkapı''da başlayacak 
İlk yıl eğitime Topkapı''da Yeşil Kundura''nın hemen arkasında yeni yapılan 20 bin metrekarelik binada başlayacak olan Yeni Yüzyıl Üniversitesi, daha sonra Sütlüce''de kuracağı kampusa taşınacak. Çamlıcada açılacak hastane de üniversiteye bağlı Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi olacak. Azmi Ofluoğlu, Sütlüce''de üniversite kampusu için devam eden iki projeyle görüşüyor. Ofluoğlu, Anda Gayrimenkul ve Gürler İnşşat''ın yapımına devam ettiği AG Plaza ya da ARY İnşaat tarafından yapılan AG Plazayı satın alarak Sütlüceyi eğitim merkezine çevirmeyi planlıyor.

İddialı bir kampus olacak 
Universal Hospitals Group Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Ofluoğlu, 2010 eğitim dönemine yetişmek için Topkapı''daki binada eğitime başlayacaklarını, sonrasında haliç kıyısında Sütlüce''de büyük bir kampus kuracaklarını açıkladı. Sütlüce''de inşaat halindeki iki projeyle görüşmelerinin devam ettiğini dile getiren Ofluoğlu, bu iki projeden birini satın almak istediklerini kaydetti. 

Sağlıkla ilgili bölümler öne çıkacak
Ofluoğlu, "Her üniversitenin öne çıkan meşhur bir bölümü var. Yeni Yüzyıl Üniversitesi''nin en iyi bölümleri de sağlık alanında olacak" dedi. Ofluoğlu, Yeni Yüzyıl Üniversitesi''nde ilk yıl hizmete girecek fakültelerin Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Sağlık Bilimleri, Hukuk ve Mimarlık fakülteleri olacağını kaydetti.

Ortaklık için görüşmeler devam ediyor
Açılışa hazır haldeki 9 hastanenin değerinin kriz öncesinde 1 milyar 100 milyon dolar olduğunu ifade eden Ofluoğlu, bu değer üzerinden ortaklık kurmak isteyen yabancı yatırımcıların bulunduğunu ifade etti. Ofluoğlu Körfez ülkelerinden, Kuzey''den, Batı''dan ortaklık teklifinde bulunan yatırımcılarla görüşmelerin devam ettiği bilgisini verdi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.