Haberler

İstanbul''un Duman Hali

Tarih: 26 Kasım 2009 Kaynak: Birgün
Günlerdir İstanbul''da görüş mesafesini 100 metreye kadar düşüren sis, hayatı zorlaştırmaya devam ediyor. TEM yolunda 15 araç zincirleme kaza yaparken, havalimanları inişe geçmek isteyen uçakları başka alanlara yönlendirdi

İstanbullunun trafik çilesini pekiştiren ve 5 gün daha şehri terk etmeyeceği bildirilen sis, facialara yol açmaya devam ediyor.
TEM Bahçeşehir Mevkii''nde meydana gelen zincirleme kaza nedeniyle Ankara istikametine kapanan yol, araçların kaldırılmasının ardından tekrar ulaşıma açıldı.Yoğun sis yüzünden TEM Otoyolu''nun Bahçeşehir mevkiinde 15 taşıt birbirine girdi. Dün sabah 08.30''da meydana gelen zincirleme kaza yüzünden yol Okmeydanı tarafından trafiğe kapanmıştı.. Kazada yaralananlar da oldu.

9 Uçak Başka Alanlara Yönlendirildi
İstanbul Atatürk Havalimanı''nda sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle 9 uçak başka alanlara yönlendirildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Atatürk Havalimanında 04.30-07.00 saatleri arası etkili olan yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 100 metrenin altına düştü. Görüş mesafesinin düşmesi ile birlikte 9 uçak başka havalimanlarına yönlendirildi.

Sabah saatlerinde yaklaşık 3 saat etkili olan yoğun sis nedeniyle yurt dışından gelen uçaklardan 4''ü Sabiha Gökçen Havalimanı''na, diğerleri de Ankara Esenboğa Havalimanı''na yönlendirildi. Bu arada, sis nedeniyle Stuttgart, Hamburg, Düsseldorf ve Bükreş seferleri de iptal edildi. DHMİ yetkilileri saat 07.00''den itibaren görüş mesafesinin 1500 metrenin üzerine çıktığını, havalimanında iniş ve kalkışların normal olarak yapıldığını ve hava trafiği açısından bir sorun yaşanmadığını bildirdi.

Meteoroloji''den Sis Uyarısı
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yarından itibaren Marmara ile sabah ve gece saatlerinde Kuzey Ege''nin iç kesimleri, İç Anadolu''nun batısı ile Karadeniz''in iç kesimlerinde yoğun sis beklenmesinden dolayı, oluşabilecek olumsuz şartlara (Hava, kara ve deniz ulaşımında aksamalar, hava kirliliği vb.) karşı, başta sürücüler olmak üzere, ilgilileri ve vatandaşların tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.