Haberler

Türkiye Seramik Federasyonu Sektör Toplantısı''nda 2010 Yılı Değerlendirildi

Tarih: 8 Şubat 2010


Türkiye Seramik Federasyonu (SERFED) tarafından her yıl düzenlenen, sektör bireylerini bir araya getirmeyi ve yılın muhasebesini yapmayı amaçlayan Seramik Sektörü Yeni Yıl Toplantısı''nda bu yıl, yurt dışından ve yurt içinden katılan uzman konuşmacılarla, sektör ve ekonomi mercek altına alındı.

29 Ocak 2010 tarihinde Grand Hyatt Otel''de gerçekleştirilen toplantıya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa, Dış Ticaret Müsteşarı Ahmet Yakıcı, İtalyan Seramik, Sıhhi Tesisat ve Refrakter Üreticileri Birliği (Confindustria Ceramica) Başkanı Armando Cafiero ve İspanya Seramik Üreticileri Birliği (ASCER) Genel Sekreteri Pedro Riaza, Ekonomist Ege Cansen, SERFED Başkanı Zeynep Bodur Okyay konuşmacı olarak katılırken, sektör temsilcileri toplantıda hazır bulundular.

Toplantıda SERFED adına konuşma yapan Zeynep Bodur Okyay, seramik sektörünün dünyadaki durumuna ve geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İtalyan Seramik, Sıhhi Tesisat ve Refrakter Üreticileri Birliği (Confindustria Ceramica) Başkanı Armando Cafiero İtalya Seramik endüstrisi hakkında bilgiler verdiği konuşmasında işbirliğinin önemine değindi.

İspanya Seramik Üreticileri Birliği (ASCER) Genel Sekreteri Pedro Riaza İspanya''daki seramik sektörünü değerlendirerek, seramik sektörünün dünyadaki gelişmelerine paralel yapılması gerekenleri sıraladı. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa ile Dış Ticaret Müsteşarı Ahmet Yakıcı konuşmasının ardından, Ekonomist Ege Cansen Türkiye ve Dünya Ekonomisinin 2010 yılına ilişkin verileri ve öngörüleri değerlendirdi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.