Haberler

Çimstone 2010’da da Satışlarını Arttırmayı Bekliyor

Tarih: 22 Mart 2010


Çimstone, daralan konut sektöründe mutfak ve banyosunu yenileyenlerin tercihi olmaya devam ediyor. Estetik, sağlamlık ve sıvı emmezlik özelliklerinin yanı sıra hijyen raporuna sahip bir yüzey olma özelliği ile Çimstone yoğun talep görüyor. İtalyan Breton teknolojisiyle kuvars esaslı kompoze taş üretiminde Türkiye''de ilk ve tek marka olan Çimstone; yüzey kaplaması alanında yükselen beklentileri banko, tezgah, zemin, cephe gibi her tür yüzeyde kullanılabilen üstün kalitede ve çeşitteki ürünleriyle karşılıyor. Çimstone, kullanıcıya özel tasarımlara olanak sağlıyor, hijyenik mutfak ve banyolar; işlevsel ve estetik yaşam alanları yaratıyor.

Kuvars Kompoze Banko Tezgahlarda Küresel Talep Artışı
Ünlü Amerikan araştırma firması Freedonia Group, Cleveland tarafından Ocak 2010''da yayınlanan "Küresel Banko Tezgah Sektörü 2010-2013 Tahminleri" raporuna göre geçen yıl küresel banko tezgah talebinin %75''ini oluşturan konut pazarı, önümüzdeki 4 yıl boyunca da talebi sürükleyecek gibi görünüyor. Raporda küresel banko tezgah talebinin yıllık %3,3 oranında bir artış göstererek 2013 yılında 341 milyon metrekareye ulaşacağı öngörülüyor. Banko tezgahlarda kullanılan malzeme seçiminde tüketici profili, yaşam stili ve yerel malzemelerin bulunabilirliği gibi unsurlara bağlı olarak bölgesel değişiklikler gözlemlense de kuvars kompoze taşların küresel pazarda diğer tüm malzemelere göre satışlarını en hızlı arttıran malzeme türü olduğu belirtiliyor. 2003-2009 yılları arasında %19 oranında artan kuvars kompoze taş talebinin 20010-2013 yılları arasında %10''luk bir artış daha göstererek 2013 yılında 4,5 milyon metrekareye ulaşacağı bildiriliyor.

Tüm sektörlerde ekolojik ve hijyenik ürünlere olan talepteki artışın kuvars kompoze taşlara olan talebi de arttırması bekleniyor. Gözenekli bir yapıya sahip olan tüm doğal taşların aksine üzerinde E-koli gibi tehlikeli bakterilerin üremesine imkan vermeyen kompakt yapısı ile Çimstone, Uluslararası Hijyen Vakfı tarafından verilen NSF 51 Yiyecek Alanları Uygunluk Sertifikasına sahip. Ayrıca, Avrupa''nın en seçkin Ürün Analizi ve Güvenirliği Merkezi LGA Qualitest GmbH tarafından verilen LGA Hijyen Raporu da alan Çimstone, üzerinde yiyeceklerin hazırlanabileceği en güvenli yüzey olma özelliğini taşıyor.

Çimstone üretiminde kullanılan su ve atıklar, otomatik su arıtma teknolojisiyle ayrılmakta; arıtılan su, işletme ünitesine tekrar geri gönderilerek, su ve enerji sarfiyatı minimuma indirgeniyor. Çimstone ürünlerinde kullanılan cam ve ayna kırıkları geri dönüşümden gelen malzemelerdir. Kısa dönemde değiştirmeyi gerektirmeyecek şekilde dayanıklı olan, basit bir temizlikle ilk günkü ışıltısını ve güzelliğini ömürboyu muhafaza edebilen Çimstone banko ve tezgahlar, daha az enerji tüketimi, daha az fire, yüksek oranda su ve enerji tasarrufu ile sürdürülebilir çevreye dost ürünler kategorisinde yer alıyor.

Prestij Projelerinin Vazgeçilmez Malzemesi
Global arenada kompoze taşlara olan majör talebin özellikle turizm ve eğlence sektörü ile AVM projelerinden gelmesi öngörülüyor. 2005''te yatırımı tamamlanan ikinci fabrikasının kapasitesini 2008 yılında 2 katına çıkaran ve böylelikle kuvars esaslı taş üretiminde dünyadaki önemli oyunculardan biri haline gelen Çimstone, farklı pazarların değişen tüketici beklentilerini karşılamak ve yeni pazarlara yönelmek için yeni renk ve doku çalışmalarına ağırlık veriyor, değişen pazar koşullarına uyarladığı değer paketiyle rekabetçi avantajını koruyor. AVM, zincir mağaza ve havaalanı gibi günümüzün pek çok uluslararası prestij projesine adını başarıyla yazdıran Çimstone, farklı renk ve ebatlarda zemin uygulamalarıyla şık ve gösterişli mekanlar yaratıyor.

Bugüne kadar Attica (Atina, Yunanistan), Sofia Mall (Bulgaristan), Novinsky Alışveriş Merkezi (Moskova), Woodland Mall (Grand Rapis, Michigan), Tanforan Shopping Centre (San Francisco, California), Queens Plaza (Brisbane, Avustralya), Balzac Mall (Calgery, Alberta-Kanada), Marina Square (Singapur) gibi dünya çapında pek çok AVM projesinde başarıyla uygulanan Çimstone, son olarak yatırım tutarları ve açılış etkinlikleri ile ses getiren Mall Dova (Moldova) ve Mall Plovdiv (Bulgaristan) projelerinde yerini aldı. Halen yapımı süren Bulgaristan Rousse Mall''un da tercihi tereddütsüz Çimstone oldu. Projeye yaklaşık 9.500 metrekare özel üretim Çimstone veriliyor.

Yoğun yaya trafiğine rağmen gösterdiği üstün aşınma, çizilme dayanımı ve geniş mekanlara kattığı yüksek estetik algı sebebiyle Çimstone, 2009 yılında önemli uluslararası havaalanı projelerinde de tercih edildi. Yılda yaklaşık 45 milyon yolcu kapasitesine sahip, Rusya''nın en büyük, dünyanın da sayılı havaalanlarından olan Moskova Sheremetyevo Uluslararası Havaalanı dış hatlar terminali zeminlerinde yapılan Çimstone uygulaması sürerken, Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havaalanı ve Yeni Zelanda Auckland Havaalanı projelerinde de Çimstone''un fark yaratan taşlarının kullanılacağı açıklandı.

Bugün Türkiye''de Teknosa, Türk Telekom, Avea, Shaya -The Body Shop, Claries, Debenhams, TEB gibi pek çok kurumsal zincir mağaza/şube projesinin vazgeçilmez zemin malzemesi haline gelen Çimstone, son olarak Amerika''nın en ünlü markalarından biri olan GAP tarafından da tercih edildi. 2009 yılında İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana''da toplam 10 Gap mağazasında Çimstone uygulaması yapıldı. Çimstone, ayrıca Körfez Ülkelerinde yürütülen Marks&Spencer mağaza projelerine de taş veriyor. 2008 yılı ortasından beri Katar, Kuveyt ve Dubai Marks&Spencer mağazalarına döşenen Çimstone, 2009''un sonunda Abu Dhabi Marks&Spencer projesinde 6.000 metrekarelik bir uygulamayla yerini aldı.

Küresel Krizin İlacı, Fuarda Doğacak Yeni İşbirliği Fırsatları
2009 yılında yurtiçindeki satış performansını yüksek tutan ve yurtdışında da ciddi prestij projelerde yer almayı başaran Çimstone, her yıl düzenli olarak katıldığı MARBLE 2010 İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı''ndan doğacak işbirliği fırsatları ile krizin etkilerini daha da hafifletmeyi planlıyor. Çimstone; standının tasarımından fuar süresince gerçekleştirdiği iletişim ve tanıtım faaliyetlerine kadar her aşamada, ürünün estetik ve fonksiyonel özelliklerinin Çimstone markasının imajı ve değeriyle örtüşmesini amaçlıyor. Çimstone''u 4. salonda, 4041 numaralı standında ziyaret edilebilir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.