Haberler

Konutlarda Alüminyum Yeniden Gözde

Tarih: 5 Nisan 2010


Alüminyum, toplu konutlar başta olmak üzere günümüzde prestijli bir çok projede artarak kullanılmaya devam ediyor. Alüminyum kapı ve pencere sistemleri başta olmak üzere bir çok ürünün konutlarda yeniden tercih edilmeye başlandığını belirten Çuhadaroğlu Holding CEO''su Nejat Çuhadaroğlu, hem çevreci hem de ısı kayıplarını minimize edecek farklı malzemelerle birlikte kullanılması sayesinde sürekli geliştirilen, kendini yenileyen bir ürün olduğunu belirtti.

Kalite ve Güvenlik Ön Planda
Çuhadaroğlu''nun Ar-Ge tarafından geliştirilen İzopen markalı pencere ve kapı sistemlerinin, özellikle toplu konut, okul ve hastane inşaatlarında yaygın bir şekilde tercih edildiğini söyleyen Nejat Çuhadaroğlu, "Aynı zamanda evlerde de rahatlıkla uygulanabilecek olan İzopen, bir çok avantajı da beraberinde getiriyor. Hafif olması, nakliyesinin kolaylıkla yapılabilmesi, zarif görünümü, kolay uygulanabilir olması, kasa kalınlıklarının uygulanacak alana göre ayarlanabilmesi, günışığını içeriye daha fazla yansıtması, montajının kolaylığı ve en önemlisi ekonomik olması en önemli tercih sebepleri arasında" dedi

Sessiz Mekanlar Yaratılıyor
Alüminyum sistemlerinin geldiği son noktada ses izolasyonunun da ileri bir seviyeye ulaştığını belirten Nejat Çuhadaoğlu, artık şehir merkezine yakın bölgelerde gürültüye maruz kalınan bir çok projede ses yalıtımlı sistemlerin tercih edildiğini söyledi. SPS.SA ve ST 80.S Ses Yalıtımlı Cephe ve Pencere Sistemleri sayesinde dışarıdaki seslerin yüzde 70 oranında izole edilebildiğini söyleyen Çuhadaroğlu, "İlk uygulamamızı İkitelli''de Atatürk Havalimanı''na 5 kilometre mesafede bulunan Courtyard by Marriott Oteli''nde gerçekleştirdik. 17 katlı otelin dış cepheleri, bu özel cephe sistemleri ile kaplanarak dış ortam gürültüsünün iç ortama geçişine izin vermedik. Bu oteli bir çok otel daha takip etti. Yani İstanbul''un otelleri sessiz oluyor diyebilirim. Geliştirdiğimiz bu sistemler sayesinde hem daha özellikli projelere hem de daha ekonomik çözümler sunmak suretiyle özellik gerektirmeyen projelere hitap edebiliyoruz" dedi.

Binalar Artık Daha Güvenli
Çuhadaroğlu Ar-Ge''sinin geliştirdiği Security Ürün Grubu''nda yer alan bombaya, kurşuna ve yangına dayanıklı doğrama sistemlerinin de büyük ilgi gördüğünü söyleyen Nejat Çuhadaroğlu, bu sistemlerle kaplanan binalarda yaşayanların dış saldırılara karşı çok daha iyi korunduklarını belirtti. Levent''te bulunan HSBC eski genel müdürlük binasının en sevdikleri projelerden biri olduğunu, ancak maruz kaldığı üzücü saldırı ve yaşanan kayıplar nedeniyle "ne yaparız da binaları ve içlerindeki insanları koruyabiliriz" düşüncesinde yola çıkarak Security Ürün Grubu''nu geliştirdiklerini belirtti.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.