Haberler

Termal Kamera ile Sıcaklık Analizlerinizi Yaptırın Enerji Kaybınızı Tespit Edin

Tarih: 8 Nisan 2010


1995 yılından beri ülkemizde ücretsiz termal kamera ölçümlemeleri yapan İzocam, enerji kaybının en aza indirilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

İzocam tarafından sunulan "termal kamera" hizmeti, talep eden sanayi kurumlarına, site ve konutlara, İzocam bayilerine ve müşterilere ücretsiz olarak veriliyor.  Binalarda ve sanayi sektöründe yapılan termal kamera çekimleri, binalarda kış mevsiminde iç ortamı ısıtılan yapıların dışından yapılıyor. Sanayi sektöründe ise fırın, etüv, buhar hattı, kızgın yağ hattı gibi içerisinden sıcak veya soğuk akışkan geçen hatların dış yüzeylerinden gerçekleştiriliyor.

Sanayi sektöründe ve binalarda termal kamera çekimleri yapılarak hatalı veya yetersiz yalıtım uygulamaları belirleniyor. Bu sayede israf edilen enerjinin görüntülenebilmesi sağlanıyor. Kurumlar, çıkan raporlar sonucunda mevcut yalıtımlarını iyileştirmek isteyebiliyor ya da yalıtımsız bir bina veya tesisi standartlara uygun şekilde yalıtabiliyor. Bu da hem enerji tasarrufu sağlanmasına, hem enerjinin etkin kullanılmasına, hem hava kirliliğinin azaltılmasına, hem de ev ve ülke ekonomisine katkıda bulunulmasına olanak tanıyor.

2009 yılında 107 termal kamera çekiminin yapıldığı İzocam''da, çekimler yapıldıktan sonra bilgisayar ortamına görüntüler aktarılıyor ve yalıtım performansının değerlendirilmesine yönelik çalışmalarla termal resimler elde ediliyor. Bu termal resimler üzerinde yapılan değerlendirmeler sonucunda uzmanlar tarafından bir rapor hazırlanıyor ve ölçümlemenin yapıldığı kurum ile paylaşılıyor.

İzocam''a genellikle bayiler ve müşteriler tarafından gelen bu talepler sıraya koyularak ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Termal kamera kontrollerinin konutlarda ve enerji tüketimi yüksek tesislerde düzenli olarak yaptırılması İzocam tarafından öneriliyor.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.