Haberler

DOW, Yapı Fuarı''nda CE Belgeli Ürün Çıkarması Yaptı

Tarih: 13 Mayıs 2010


Yalıtım sektörünün en büyük sorunlarından biri olan merdiven altı ve kalitesiz üretime karşı üstün teknolojisi ve AB standartlarındaki üretimi ile fark yaratan Dow Bina Çözümleri, Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2010''da CE Belgeli ürünlerini yapı sektörü profesyonellerinin beğenisine sundu. Mantolama sistemleri arasında en iyi performansa sahip Shapemate markalı mavi renkli ısı yalıtım levhaları, bahçe ve teras çatılarda 30 yıl sonra bile ilk günkü performansını sergileyen Roofmate ve Kompozit Yalıtım Levhaları fuarda öne çıkan ürünler arasında yer aldı. Dow Bina Çözümleri, tüm bu ürünleri Uluslararası CE Belgeli olarak üretiyor.

DOW Shapemate markalı mavi renkli ısı yalıtım levhalarının en düşük ısı iletkenlik değerine sahip ürün olduğunu belirten Dow Bina Çözümleri Bölüm Başkanı Durmuş Topçu, bu levhaların diğer ürünlere göre yüzde 17 ila yüzde 27 arasında daha etkili ısı yalıtımı sağladığını söyledi. Durmuş Topçu, üzerinde CE İşareti bulunan ürünlerin, çevre ve insan sağlığı için uygun olduğunu, ısı yalıtımı ve yangın dayanımı performanslarının testlerden geçirilerek onaylandığını da vurguladı.

Topçu, DOW StyrofoamTM ürün grubu içinde bulunan Roofmate ürünlerinin, bahçe ve teras çatılarda bina ömrü boyunca değişmeyen ısı yalıtım performansı sergilediğine dikkat çekti.

Dow Bina Çözümleri fuarda inşaat grubundaki ürünlere ek olarak Kompozit Yalıtım Levhalarını da sergiledi. Firma, Kompozit Yalıtım Levhaları (Core Composite) ürün gamı içinde yer alan SF IBF, SF LB, SF RTM, SF SP ve SF HD300 kodlu ürünleri ile soğuk hava depoları, frigorifik kamyon kasaları, soğutma üniteleri, lamine ve sandviç panel imalatı, otomotiv sektöründeki ısı ve ses yalıtımlı panel imalatı, kartonpiyer, söve vb. iç ve dış dekoratif elemanlar üretimi yapan kuruluşlara doğrudan ürün ve teknik hizmet sunuyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.