Haberler

Tarihi binaları butik otel yapacak ‘The Sofa''yı yurtdışına da taşıyacak

Tarih: 24 Mayıs 2010 Kaynak: Hürriyet
Lüks butik otelcilik alanında büyüme kararı alan BDC ve Nişantaşı Turizm''in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, İstanbul''da Beyoğlu, Galata bölgesi, Boğaz ve Anadolu Yakası''ndaki tarihi binaları otele çevirmek için kolları sıvadı.

İstanbul Nişantaşı''nda kurduğu The Sofa Otel ve Bodrum''daki Hamak Otel''le adından söz ettiren Ali Güreli, Galata''da iki ayrı binada projelerinin sürdüğünü en geç bir yıl içinde otelleri hizmete açmayı hedeflediklerini söyledi.

10 milyon dolar
İstanbul''da açacakları otelleri The Sofa ismiyle devam ettirmeyi düşündüklerini dile getiren Güreli, şöyle konuştu: "Binaların farklı şahsiyetleri olabilir. Özellikle mimaride ayrılıyorlar ve yapılış tarihlerindeki yaşam farklılıklarını yansıtıyorlar. Bu farklılıkların öne çıkarılacağı ancak işletme, hizmet anlayışı The Sofa şemsiyesi altında toplanacak. Üzerinde çalıştığımız ya da ilgilendiğimiz binalar en az 4-5 bin metrekare. Yatırım tutarları da 10 milyon dolara çıkıyor."

Yurtdışına da açılacak
Güreli, yurtdışına The Sofa konseptiyle açılacaklarını belirterek, "Öncelikle, Suriye Halep''te yer alan Osmanlı ordusu kışlası olarak kullanılan binaların otel olarak işletilmesi yanında restoran kurmayı planlıyoruz. İkinci otel planımız ise Şam''da. Lübnan''ın başkenti Beyrut''ta da otel fırsatlarına bakıyoruz" dedi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.