Haberler

TOKİ, yüzde 30’a varan indirimle arsa satıyor

Tarih: 27 Mayıs 2010 Kaynak: Milliyet
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) elindeki 186 parça arsayı açık artırma yöntemiyle satışa çıkardı. Yatırımcıların arsayı alırken de öderken de zorlanmamaları için değişik ödeme seçenekleri sunan TOKİ, aldığı arsa bedelinin yüzde 12''sini peşin ödeyenlere bile vadeli satış imkanı sunacak.

TOKİ''den yapılan yazılı açıklamada, TOKİ''nin 8 Haziran''da elindeki 186 parça arsayı açık artırma yöntemiyle satacağı bildirildi. TOKİ''nin merkez binasında yapılacak açık artırmaya katılmak isteyen yatırımcıların, İstanbul, Adana ve Gaziantep''ten de video konferans sistemiyle teklif verebileceği belirtilen açıklamada, "Aralarında Ankara, İstanbul, Gaziantep ve Elazığ''da bulunan kıymetli arsaların da yer aldığı satış sonucunda arsa alacak yatırımcılardan ayrıca KDV alınmayacak" denildi. Açıklamada, TOKİ''nin bir önceki satışına göre arsa fiyatlarında yüzde 30''a varan indirimler yaptığı ifade edilerek, yüzde 25 peşinat ödeyen yatırımcılara 60 ay vadeli ödeme kolaylığı sunduğu kaydedildi. Açıklamada, İdare''nin, yatırımcıların aldıkları arsayı öderken zorlanmamaları için vadeli satışlarda banka faiz oranları yerine, 6 aylık dönemler halinde Üretici Fiyat Endeksi''ne (ÜFE) göre vade farkı uygulayacağı bilgisi verildi.

ARSALAR TİCARET MERKEZİ, KONUT ALANI ŞEKLİNDE DEĞERLENDİRİLEBİLECEK
Açıklamada, satışa sunulan arsaların nasıl değerlendirileceği TOKİ tarafından yapılan çalışmalar ile bölgenin imar durumuna göre belirlendiği belirtilerek, ihaleye katılan yatırımcıların, aldıkları arsayı imar durumuna göre; konut alanı, ticaret merkezi, okul, rekreasyon alanı, spor tesisi, kreş, hastane, bölgesel ticaret merkezi, hal alanı, sanayi bölgesi, dini tesis, dinlenme ve park alanı, turizm ve eğlence alanı ile kamyon garajı olarak değerlendirebileceği belirtildi.

ANKARA''DAKİ 48 ARSANIN SATIŞI YAPILACAK
Açıklamada, Eskidji Müzayedecilik firması tarafından yapılacak açık artırma sonucunda; Gaziantep''te 26, Batman''da 3, Kocaeli''de 12, Ankara''da 48, İstanbul''da 5, Eskişehir''de 24, İzmir''de 20, Muğla''da 7, Konya''da 7, Antalya''da 6, Tekirdağ''da 4, Balıkesir''de 4, Şırnak''ta 3, Manisa''da 2, Kahramanmaraş''ta 2, Bursa''da 2, Osmaniye''de 1, Erzincan''da 1, Mersin''de 1, Sakarya''da 1, Tokat''ta 1 Gümüşhane''de 1 ve Elazığ''da 1 arsanın satışı gerçekleştirileceği bilgisine yer verildi.

Takip
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.