Haberler

Seyrantepe gecekonduları yıkılıp, yerine daire verilecek

Tarih: 1 Haziran 2010 Kaynak: Sabah Yazan: Hamdi Ateş
Galatasaray'ın Seyrantepe'ye inşa edilen yeni stadyumunun bağlantı yolları üzerinde bulunan 41 gecekondunun sahibine TOKİ birer daire verecek.

Galatasaray'ın Seyrantepe'ye inşa edilen yeni stadyumunun bağlantı yolları üzerindeki 41 gecekondu sahibine Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), birer daire verecek. Gecekondular 10 Haziran'da tahliye edilecek. Seyrantepe'de inşaatı devam eden Galatasaray'ın yeni stadyumu için İstanbul'da cumartesi günü Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, TOKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve yüklenici Varyap'ın katılımıyla bir zirve gerçekleştirdi.

29 Ekim'de Teslim
Varyap, stadyumun inşaatının planlanan doğrultuda ilerlediğini, stadyumun 29 Ekim 2010 tarihinde hizmete açılacağını söyledi. Varyap, herhangi bir gecikmenin söz konusu olmadığını aktardı. Ulaştırma Bakanlığı temsilcileri, stadyumun bağlantı yolları için 40-50 milyon TL harcanacağını, bağlantı yollarının en geç eylül ayının sonunda tamamlanabileceğini vurguladı. Bakanlık yetkilileri, yolun yapımının tamamlanması; ancak, stadyumun gecikmesinin yaratacağı sıkıntıya dikkat çekerek, "Yolu öngörülen zamanda tamamlayacağız" taahhüdünde bulundu. Yetkililer, "Yeter ki stadyumun inşaatında gecikme olmasın, yol 29 Ekim'den önce tamamlanarak hizmete sunulacak" dedi.

Haziranda Gecekondu Tahliyesi Başlayacak
Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, yol güzergahı üzerindeki ve stadyum çevresindeki 41 gecekonduyu gündeme getirdi, gecekonduların bir an önce boşaltılmasını ve yıkılmasını istedi. TOKİ, gecekondu sahipleriyle görüşüldüğünü, gecekonduların yerine daire verileceğini kaydetti. TOKİ, 10 Haziran'da gecekonduların tahliye edileceğini, güzergahın boşaltılacağını aktardı.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.