Haberler

Gaziantepspor, yeni stadyum projesini açıkladı

Tarih: 3 Haziran 2010 Kaynak: Milliyet


Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, uzun süredir yapılan çalışmaların ardından "Kamil Ocak Arena Stadyum Projesi"ni kamuoyuna açıkladı.

Başkanı Kızıl, yaptığı açıklamada, projenin, Gaziantep''in en önemli, prestijli projelerinden biri olacağını ve böyle bir stadyumun şehre yeni bir heyecan getireceğini söyledi.

"Bu proje benim değil, tüm Gaziantep şehrinin projesidir" diyen Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu proje taraftarlarımızın hayallerini süsleyen bir projedir. Bu proje, Gaziantep şehrimizin mülkü idare amirleriyle taraftarlarıyla sanayicisiyle esnafıyla medyasıyla şehrin her kesiminin sahip çıkması, yardımcı ve destek olması gereken bir projedir. Kamil Ocak Stadyumu''nun mevcut yerine yapılması için hazırlanan bu proje, Gaziantepspor''umuzun geleceği için çok önemli bir projedir.

Bu projenin hayata geçmesi için başta Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, Valimiz Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Asım Güzelbey ve değerli milletvekillerimizin destekleri ile Ankara''da adeta 6 aydır savaş veriyoruz."

Gaziantep''in Yeni Yüzü Olacak
Hazırlanan projenin, sadece stadyum olarak değil, alışveriş merkezi ve çok katlı otopark olarak da sporseverlere hizmet vereceğini ifade eden İbrahim Kızıl, "Projenin en büyük özelliği, şehrimizin en büyük parkı olan 100. Yıl Parkı''na bağlantılı ve parkın başlangıç noktası Demokrasi Meydanı''ndan Kamil Ocak Arena''ya giriş olmasıdır. Proje yeni raylı sistem güzergahın bulunması nedeniyle de ulaşım sıkıntısı yaşanmayacak noktadadır. Şehrimizin en önemli yerinde tam bir estetik harikası olarak tasarlanan stadyum, modern Gaziantep''in yeni yüzü olacaktır" şeklinde konuştu.

Spor Kompleksine İhtiyaç Var
Futbolun baş aktörü ve olmazsa olmazı olan taraftarları tribünlere çekebilmek için her ihtiyaca cevap verebilen modern stadyumların hizmete girmesinin mutlaka gerektiğini aktaran Kızıl, "Doğunun Paris''i olarak kabul edilen Gaziantep''in de mutlaka yeni bir spor kompleksine ihtiyacı vardır.

Umuyorum ki, bu projeye devletimiz ve tüm halkımız destek verir ve en kısa zamanda hayata geçer. Bu projenin camiamıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.