Haberler

3. Köprü projesi komisyonda

Tarih: 15 Haziran 2010 Kaynak: Akşam Yazan: Nebahat Koç
Garİpçe ve Poyrazköy arasında İstanbul Boğazı''na yapılacak 3. Köprü ve bağlantı yolları projesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi''ne geldi.

Projenin planları İmar Komisyonu''na havale edildi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım''ın geçtiğimiz ay açıkladığı; batıda Kınalı, doğuda ise Akyazı arasını ve boğaz geçişini kapsayan 260 kilometrelik ''Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Çevreyolu ve Bağlantı Yolları Projesi'' İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi''ne geldi. Meclis projeye ilişkin planı oybirliğiyle, İmar ve Bayındırlık Komisyonu''na havale etti. Raporunu yetiştirirse, planın bu hafta cuma günü görüşülmesi bekleniyor. Rapor, meclise geldikten oylanacak.

1275 METRELİK KÖPRÜ
İstanbul Boğazı''nda Garipçe ve Poyrazköy arasına yapılacak asma köprünün uzunluğu 1275 metre. Köprü ve otoyolun 90 kilometrelik kısmı 4 geliş, 4 gidiş, Diğer kesimler 3''er şeritli yapılacak.

GARİPÇE POYRAZKÖY ARASINDA: Boğaz geçiş noktaları Garipçe ve Poyrazköy arası olurken, çevre yolu bölümü ise Anadolu ve Avrupa yakasında olmak üzere iki bölümden oluşacak. Marmara Otoyolu, 3. köprünün çevreyolunun kent içi bağlantıları Avrupa yakasında Arnavutköy Odayeri, Asya yakasında ise Ümraniye Paşaköy''den verilecek. Otoyolun uzunluğu bağlantı yolları ile birlikte 260 kilometre olacak.

İHALEYE ÇIKILACAK: Proje kapsamında Kocaeli, Sakarya ve İstanbul Büyükşehir belediyeleri bu güzergahı görüşüp ve meclislerinde onaylayacak. Planlar onaylandıktan sonra askıya çıkartılacak. İtirazlar görüşülecek. Buna paralel olarak Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü ihale ile ilgili çalışmaları yürütecek.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.