Haberler

"Denizkondu" My Fantasy yeniden marinaya çekildi

Tarih: 21 Haziran 2010 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Adem Ülker
Armatör Sadıkoğlu''nun 800 metrekarelik yatı, bir ay Bozburun kıyılarında gezdikten sonra Marmaris''in Orhaniye köyündeki marinaya çekildi. Dev teknede liman başkanlığı inceleme yapacak.

Armatör Kahraman Sadıkoğlu''nun 800 metrekarelik My Fantasy adlı yatı, yaklaşık bir ay Bozburun kıyılarında gezdikten sonra Marmaris''in Orhaniye köyündeki marinaya çekildi. Kamuoyunda "Denizkondu" olarak bilinen yatta liman başkanlığı tarafından inceleme yapılacağı bildirildi.

Tepki çekmişti
Eksikleri bulunduğu gerekçesiyle "denize elverişlilik belgesi" verilmeyen ve bu gerekçeyle geçen yılın Temmuz ayında Marmaris''teki Albatros Marina''ya çekilen yat, yaklaşık bir ay önce marinadan ayrılarak Bozburun beldesi kıyılarına demirledi. Yat, Marmaris Liman Başkanlığı yetkililerinin inceleme yapması için öğle saatlerinde Orhaniye köyündeki Martı Marina''ya çekildi.

Yetkililer, romorkör yardımıyla marinaya yanaştırılan yatta Marmaris Liman Başkanlığı görevlilerinin önümüzdeki günlerde inceleme yapacağını söyledi.

Eksikleri var

İlk olarak Göcek koylarında görülen ve denizi kirlettiği gerekçesiyle vatandaşların tepkisini çeken yatın KKTC''ye götürüleceği açıklanmıştı. Ancak bir süre sonra My Fantasy, Marmaris''te bulunan Aksaz Deniz Üs Komutanlığı''na çekilmişti. Aksaz''da 3 gün kalmasına izin verilen yat, Kumlubük koyuna demirlemiş ve burada bir süre kaldıktan sonra Marmaris Albatros Marina''ya çekilmişti.

Sahibi de içindeydi

Sahil Güvenlik Komutanlığı''na ait bir bot eşliğinde marinaya çekildiği sırada, armatör Sadıkoğlu''nun da yatta bulunduğu öğrenildi. My Fantasy''nin, marinaya getirilişi turistlerin de ilgisini çekti. Yatın ne tür bir deniz taşıtı olduğunu anlayamadıklarını belirten turistlerin hatıra fotoğrafı çektirdikleri görüldü.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.