Haberler

Adnan Menderes''e çevre dostu ödülü

Tarih: 22 Haziran 2010 Kaynak: Milliyet Ege
TAV''ın işlettiği Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından ‘Eko-Yenilik Ödülü''ne layık görüldü.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı''na büyük onur... TAV Havalimanları Holding tarafından işletilen dış hatlar terminali, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi''nce (ACI Europe) bu yıl ilk kez verilen "Eko-Yenilik Ödülü"ne değer bulundu. "Başarılı çevre projeleri uygulamalarıyla Avrupa''daki havalimanları arasında çevreye olan duyarlılığı ve çevresel yeniliklere verdiği destek" nedeniyle layık görüldüğü bildirildi.

İtalya''nın Milano kentinde gerçekleştirilen törende, TAV İzmir adına ödülü, TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener aldı. Şener, "TAV Havalimanları olarak faaliyette bulunduğumuz tüm şehir ve bölgelerde sürdürülebilir kalkınma politikaları geliştiriyor ve çevreci uygulamaları yakından takip ediyoruz. Bugüne kadar çevre duyarlılığı kapsamında birçok proje geliştirerek, hayata geçirdik. ACI Europe tarafından İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali''nde uyguladığı başarılı çevresel yönetim politikalarıyla ilk olarak TAV İzmir''e verilen ‘Eko-Yenilik Ödülü'', Türkiye''nin de çevre duyarlılığına verdiği destek ve önemi göstermiştir" dedi.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı''nın geçen yıl ACI Europe tarafından verilen Birinci Seviye Karbon Salımı Doğrulaması Sertifikası''nı aldığını da hatırlatan Sani Şener, "Bugün aldığımız bu ödül, çevre yönetimi politikamızda sürdürdüğümüz istikrarın ve çevre projelerine verdiğimiz önemin de bir göstergesi olmuştur" diye konuştu.

Şener, Hükümetlerarası İklim Değişimi Paneli''nden yapılan açıklamaya göre, havacılık sektöründeki karbondioksit emisyonunun dünyadaki iklim değişimine etkisinin yüzde 5 olduğunu ve bu rakamın da yüzde 2''lik kısmının sadece havalimanlarının kendi operasyonlarından oluştuğunu vurguladı.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.