Haberler

Çeşme, Akdeniz’de marka kent olacak

Tarih: 24 Haziran 2010 Kaynak: Milliyet Ege
Başkan Tütüncüoğlu: Uluslararası Çeşme Müzik Festivali ve Şarkı Yarışması, ilçemizi yurtdışına taşıyor. Altyapımızı tamamlamamız da marka kent olma yolunda bize güç katıyor.

Geri sayımda sona gelindi
İZMİR''İN tatil cenneti Çeşme''de nefesler tutuldu. "Uluslararası Çeşme Müzik Festivali ve Şarkı Yarışması"nın heyecanı günler öncesinden başladı. Önümüzdeki hafta düzenlenecek dev organizasyonun önemine Belediye Başkanı Fait Tütüncüoğlu dikkat çekti. Tütüncüoğlu, 21''incisi düzenlenen bu etkinliğin Çeşme''yi Akdeniz''de marka kent haline getireceğini söyledi, şöyle konuştu:

Cannes ve San Remo gibi
"BİR beldeyi turizm açısından dünya markası haline getirmenin yolunun uluslararası festivallerden geçtiğinin biliciyle hareket ediyoruz. Meydan konserleri ve spor aktiviteleriyla Çeşme''de yine unutulmaz günler yaşanacak. 21''inci yılındaki festival, Çeşme''yi Cannes ve San Remo''dan sonra Akdeniz''in 3''üncü önemli noktası olma hedefine taşıyor. Bu başarıya kolay ulaşmadık.

Dünya devleri sıraya girdiİŞE önce altyapıyla başladık. Çeşme''nin tüm altyapısı yüzde 95 oranında tamamlandı. Başta kanalizasyon ve şehir suyuşebekeleri olmak üzere her şey eksiksiz olarak yenilendi. Eskiden sık sık yaşanan elektrik ve su kesintileri sona erdi. İlçemiz planlı bir şekilde termal turizme açıldı. Dünyanın en büyük otelleri gelebilmek için kapımızı çalmaya başladı."

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.