Haberler

Buildist, İngilizlerle güç birleştirdi bölgede ikinciliği hedefledi

Tarih: 24 Haziran 2010 Kaynak: Sabah Emlak
Arkitera Mimarlık Merkezi ile İngiltere''nin önde gelen fuarcılık şirketlerinden Clarion Survey, güçlerini Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı için birleştirdi. Fuar 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında CNR Expo''da gerçekleşecek.

İstanbul''un zirvesi Sapphire''de 21 Haziran 2010 Pazartesi günü gerçekleştirilen ve 300''e yakın davetlinin katılımıyla gerçekleşen tanıtım organizasyonunda, İngiltere''nin önde gelen etkinlik şirketlerinden Clarion Events ile Almanya''nın lider fuarcılık firması Survey''in birleşmesi ve yapı sektöründeki fuarcılık anlayışını değiştirecek Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı''na dair son gelişmeler paylaşıldı. Türkiye, gayrimenkul ve inşaat alanında yakın geleceğin yıldızlarından biri olarak görülüyor. Türk müteahhitler de dünya çapındaki başarılarıyla yapı malzemesi alanına güç veriyor. Yapı malzemeleri sektörünün lider firmalarının katılımıyla 30 Eylül-3 Ekim 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Buildist''e 50 bine yakın ziyaretçi gelmesi bekleniyor.

İkinci büyük fuar olacak

Arkitera Mimarlık Merkezi kurucu ortağı Ömer Yılmaz, bugüne kadar Arkitera olarak 30 binin üzerinde sektör profesyoneli, mimarlık öğrencisi ve mimarı, işleriyle dünya çapında ün yapmış 120 yabancı ve 100''e yakın yerli mimarla buluşturduklarını belirterek "Buildist ile sektörel misyonumuzu bir adım öteye taşıyacağız. Hedefimiz, Buildist''i 3 yıl içinde Moskova Fuarı''ndan sonra bölgenin ikinci büyük fuarı haline getirmek " dedi.

İngiliz şirketle güçlerini birleştirdi

İngiltere''nin önde gelen etkinlik firmalarından Clarion Events, alanında lider Alman fuar şirketlerinden Survey ile bir birleşmeye imza attı. Clarion Survey GmbH, Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı dışında Almanya''da türünün lideri olan ZOW fuarlarının da organizasyonunu üstleniyor. Clarion Event Londra CEO''su Simon Kimble tanıtım gecesinde yaptığı konuşmada, "Clarion Events olarak güvenlik, enerji, gaz ve yapı sektörünü içeren bir geniş yelpazede hizmet veriyoruz. Büyük ölçekli organizasyonlar tasarlıyoruz. Arkitera ile işbirliği için İstanbul''da bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Eylül''deki fuarı merakla bekliyoruz" dedi.

''İstanbul''un gücünün farkındayız''

Daha sonra söz alan Horst Rudolph (Clarion Survey GmbH) ise şu açıklamalarda bulundu: "ZOW''un İstanbul''daki gücü hakkında bilgi sahibiyiz. Yerleşmiş ve sürdürülebilir bir fuar olarak benzersiz konseptiyle ZOW, Türk pazarında sağlam bir yere sahip. Yalnızca önümüzdeki Eylül''de gerçekleştirilecek ZOW ve Z-TEC''e ait dikkat çekici kayıt rakamları bunun göstergesi: stand alanlarının yüzde 80''den fazlası satılmış durumda. ZOW ve Z-TEC''in gelecekte güçlenecek ve başarıyla gelişecek olmasının yanı sıra, Buildist''in Türkiye''de umut vadeden bir başlangıç yapacak olmasından da mutluluk duyuyoruz."

İhracatta birinci olarak kapadı

(İMSAD) Orhan Turan; Türkiye''nin İnşaat Malzemeleri Sektöründe özellikle son 2 yıldır çok güçlendiğini ve 2008 yılını ihracatta 1. olarak kapadığını belirtti. Turan, hızla büyüyen İnşaat sektörüne Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı''nın da bir dinamizm katacağına inandığını vurguladı.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.