Haberler

EAA''nın Ortakları Kerem Piker ve Gonca Paşolar''a Ödül

Tarih: 9 Temmuz 2010
Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kentsel Araştırmalar Merkezi ile Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi tarafından her yıl gerçekleştirilen "Europe 40 Under 40" ödüllerinin sonuçları belli oldu.

Kazananlar arasında Almanya, Avusturya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Norveç, Polonya, Sırbistan, Slovenya''dan 40 yaş altı genç tasarımcılar yer alırken, Türkiye''den de Emre Arolat Mimarlık (EAA) ofisi ortaklarından Gonca Paşolar ile Kerem Piker''de ödüle layık görüldü.

2010 yılının 40 yaş altı genç yetenekli tasarımcıları şu şekilde belirlendi:

Almanya
Stephan Birk, Liza Heilmeyer, Birk und Heilmeyer Architekten BDA
Ralf Pasel, Frederik Künzel, pasel.kuenzel architects
Moritz Böttcher, Sören Henssler, böttcher+henssler

Avusturya
Gernot Hertl, HERTL ARCHITEKTEN ZT GMBH
Gabu Heindl
Thomas Mennel, Reini Muxel, Memux

Danimarka
Jens Martin Skibsted, Skibsted Ideation A/S / KIBISI

Finlandiya
Nenonen Ville, 5D muotoilutoimisto

Fransa
Benoit Jallon, Umberto Napolitano, LAN ARCHITECTURE
Thomas Coldefy, COLDEFY & ASSOCIES ARCHITECTES URBANISTES/CAAU
Sebastien Servaire, R''Pure Studio
Cedric Petididier, Vincent Prioux, PPX Architects

Hollanda
Joost Mulders, Chris van den Berk, Mulders vandenBerk Architects
Bart Eijking, Patrick O. de Louwere, STUDIO LAWRENCE
Coen Kampstra, FARO Architecten

İngiltere
Liz Pickard, Consarc Architects
James Lowe, studio octopi

İrlanda
Alan Dempsey, NEX
David O''Shea, ODOS Architects

İspanya
Ruben Alcolea, Jorge Tarrago, ALCOLEA + TARRANGO ARQUITECTOS
Olga Felip Ordis, Josep Camps, ARQUITECTURIA
Laura Alvarez, Laura Alvarez Architecture
Eva Luque-Garcia, ELAP ARQUITECTOS INGENIEROS SLP

İsveç
Mathias Tingström, Whirlpool Europe S.r.l.

İsviçre
Richard Durrer, Patrik Linggi, Durrer Linggi Architekten
Mauro Turin, MAURO TURIN ARCHITECTS

İtalya
Patrizia Pisaniello, Saverio Pisaniello, MICROSCAPE architecture_urban design
Leonardo Zuccaro Marchi, Leonardo Zuccaro Marchi Architect
Paolo Brescia, Tommasi Principi, OBR, Open Building Research Srl
Annamaria Litterio, ANNAMARIA LITTERIO
Rossana Atena, Marco Sardella, ATENASTUDIO - Atena srl

Norveç
Kimmo Lintula, Niko Sirola, Mikko Summanen, K2S ARCHITECTS Ltd.

Polonya
Wojciech Subalski, HS99
Piotr Nawara, Agnieszka Szultk, nsMoon Studio Sp. Zo.o.

Sırbistan
Nikola Knezevic, Nikoladesign

Slovenya
Dean Lah, Milan Tomac, Enota

Türkiye
Gonca Paşolar, EAA-EMRE AROLAT ARCHITECTS
Kerem Piker, EAA-EMRE AROLAT ARCHITECTS

Konuyla İlgili Linkler
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.