Haberler

Aliağa''ya engelliler için park kurulacak

Tarih: 27 Temmuz 2010 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Erdal Çarboğa
Belediye Başkanı Oğuz, engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için park alanı inşa ettiklerini söyledi.

Aliağa Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmaları içerisinde örnek bir projeye imza attı. Birçok kentte bulunmayan engellilere özel bir park inşa etmeye hazırlanan belediye, Zeytinli Park içinde 900 metrekarelik bir alanda parkı yapacak.

21. Emek ve Barış Şenlikleri''ne yetiştirilmesi planlanan parkın Ege''de bir ilk olacağını ifade eden Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, "Engelliler parkımızda çift şeritli tekerlekli sandalye yolu, görme engelliler için özel bordürlerle sınırlandırılmış yürüyüş ve sirkülasyon sistemi yapılacak. Engelli yurttaşlarımızın hayatını biraz daha kolaylaştırmış olacağız" dedi.

Sandalye Yolu

Aliağa''da yaşayan engelli yurttaşların hayatını biraz daha kolaylaştıracaklarını ifade eden Başkan Oğuz şöyle konuştu: "Engellilerin toplumsal yaşamlarını kolaylaştıracak, umutlu olabilmelerini ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak koşul, ortam ve olanakların oluşturulması sosyal belediyeciliğin önceliklerinden biridir. Zeytinli Park içinde 900 metre karelik bir alana yaptığımız ''Engelliler Parkı''mızda çift şeritli tekerlekli sandalye yolu, görme engelliler için özel bordürlerle sınırlandırılmış yürüyüş ve sirkülasyon sistemi, engelli kullanıma uygun pergole, özel tasarımlı çeşmeler ve oturma grupları, gökkuşağı renginde kayganlığı önleyici kauçuk (tartan) zemin üzerinde 7 engelli fitness aleti, basketbol potası ve piknik masaları yer alacak. Tamamen belediye imkanları ve işçiliği ile yapıyoruz."
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.