Haberler

Toplu konuttaki en iyi kareler yarışacak

Tarih: 6 Eylül 2010 Kaynak: Milliyet Yazan: Tebernüş Kireçci
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından düzenlenen ‘Toplu Konut ve İnsan'' konulu fotoğraf yarışmasında sona yaklaşıldı. Amatör ve profesyonel bütün fotoğrafçıların katılabileceği yarışmada yer almak isteyenler, fotoğraflarını 27 Eylül gününe kadar gönderebilecek.

Toplu konut alanlarında yaşama dair kesitleri ortaya koymak için düzenlenen fotoğraf yarışmasına, en fazla dört eser ile katılınabilecek. Sonuçların 5 Ekim''de açıklanacağı yarışmada dereceye giren çalışmalar 23-24 Ekim tarihinde Ankara ve İstanbul''da sergilenecek. Ayrıca ödül kazanan, satın alınan ve sergilenen fotoğraflardan da bir katalog oluşturulacak.

Birincinin ödülü 4 bin lira olacak
Yarışmada birinci seçilen fotoğraf için 4 bin lira, ikinci seçilen fotoğraf için 3 bin lira ve üçüncü seçilen fotoğraf için 2 bin lira para ödülü verilecek. Yarışmaya katılan çalışmalardan 10''u da mansiyon ve bin lira para ile ödüllendirilecek.
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ile Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği''nin (AFSAD) desteğiyle düzenlenen Toplu Konut ve İnsan Fotoğraf Yarışması hakkında geniş bilgi edinmek isteyenler, TOKİ''nin www.toki.gov.tr internet adresinden yararlanabiliyor.

TOKİ, toplu konut üretiminde yeni fikirlerin ortaya çıkması için daha önce ‘Konut Tasarımı Ulusal Mimari Fikir Proje Yarışması'' ile TOKİ''nin öğrenciler tarafından nasıl algılandığını görmek için de ‘İlköğretim okulu Öğrencileri Resim Yarışması" düzenlemişti.

Takip
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.