Haberler

Türk mimardan büyük başarı

Tarih: 9 Eylül 2010 Kaynak: Radikal Yazan: Alpaslan Düven
Londra'' da yaşayan Türk mimar Kerem Aksoy, Green Lanes''le ilgili hazırladığı bir projeyle ''London Open House" mimarlık sergisine katılmayı başardı.

Mimar Kerem Aksoy ile eşi Claudia Aksoy''un Londra''nın Türk mahallesi olarak bilinen "Green Lanes"i konu alan "32 Warwick Gardens" adlı çalışması, 18-19 Eylül tarihleri arasında Harringey''de sergilenecek.
1992 yılından bu yana her yıl Eylül ayında düzenlenen ve Londra''daki ilgi çekebilecek mimarlık eserlerini tanıtmayı ve halkın gezip görmesine olanak sağlamayı amçlayan mimarlık sergisi (London Open House), bu yıl 18-19 Eylül, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak.

LONDRA MİMARLIK HARİTASI''NDA YER ALDI
Kerem ve Claudia çifti, Londra''da açtıkları A2Studio tarasım bürosunda, Green Lanes Warwick Gardens''daki geleneksel bir sıra evin dışı görüntüsünü koruyarak, binanın arka kısımına bir ilave ile genişletilmesi ve içinin modern bir uslupla günün ihtiyaçlarına uygun hale konulmasına yönelik proje hazırladılar. Çiftin çalışmaları, London Open Hause etkinliğine kabul edildi ve Londra mimarlık haritasına girmeyi başardı.

Projeyi görmek isteyenler, ''32 Warwick Gardens, N4 1JG'' adresindeki evi, 18-19 Eylül günleri sabah saat 10.00-17.00 arası gezebilecek, projenin mühendis ve tasarımcılarıyla görüşebilecekler.

Kerem Aksoy, Londra''da Türkçe konuşan toplumun yoğun olarak yaşadığı Green Lanes''in daha önce böyle bir sergide yer almadığını belirterek, "A2studio tasarım bürosu olarak Green Lanes''te yaptığımız bu çalışmayı ‘London Open Hause''a sunduk. Onlarda değerlendirdikten sonra kabul ettiler"dedi.

Aksoy, projenin herkese açık olduğunu ve Türk vatandaşlarına bu projeyi mutlaka görmelerini tavsiye etti.
Aksoy çifti, daha önce Londra, New York,Hamburg ve İstanbul''da edindikleri iç mimarlık ve mimarlık deneyimlerini bir süredir Kuzey Londra''da değerlendirmeyi amaçlıyorlar.

Kerem Aksoy kimdir?
Mimar Kerem Aksoy, İstanbul ve New York''taki çalışmaları sırasında, İstanbul Zincirlikuyu''daki Garanti Bankası Genel Müdürlük binası, Londra''da ise Sloane Street''teki Louis Vuitton mağazası projelerinde sorumlu mimar olarak görev yaptıktan sonra Londra''ya yerleşti.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.