Haberler

Hem doğa dostu hem tasarım harikası

Tarih: 8 Ekim 2010 Kaynak: Sabah Emlak Yazan: Pınar Çelik

Hem şehrin merkezinde hem de şehirden uzak uçsuz bucaksız yeşil alanlarda ömre ömür katan yapılar doğanın da katkısıyla ortaya paha biçilmez ürünler çıkmasına vesile oldu.

Birarada daha fazla zaman için

Alejandro Dumay Claro and Francisco Vergara Arthur tarafından dizayn edilen Şili''nin Ocoa kentinde inşa edilen dağ evi La Campana House, ev içinde yarattığı ortak alanlarla birarada zaman geçirme kavramına vurgu yapıyor. Güneş panelleri ve doğa dostu materyaller kullanılarak yapılan dağ evi, havayı devamlı sirküle ederek fresh bir ortam yaratıyor.

Siyahın sihiri beyazın masumiyeti

A-cero Bu siyah ev sihirli bir görünüm katıyor. Özellikle gece aydınlatıldığında her bölmesi için yapılan özel aydınlatma sistemi ön plana çıkan evde kullanılan beyaz gibi contrast renkler evi daha da çekici kılıyor.

Havuzun mucizevi dokunuşu

Aamer Architects tarafından dizayn edilen Singapur''daki modern residence, dış cephesindeki renksiz görünümüyle başta soğuk bir ev izlenimi yaratsa da evin dışındaki yüzme havuzu bu algıyı bir anda kırmayı başarıyor.

Dikkat! Garaj evin altında

G. Natkevicius & Partners mimarlık bürosu tarafından Litvanya''da hayata geçirilen ev, yeşil bir bina olarak dizayn edildi. Tavandan yere camla döşenmiş evin yerle temas etmeyen dış yüzeyi ise garaj olarak dizayn edilmiş. Şehirden uzakta doğayla iç içe konumlandırılan ev, gerçek bir yaşam alanı olmayı vaadediyor.

Aydınlatma mucizesi

Las Rozas''ta yapılan ev Madrid''in en değerli evlerinden biri. 762 bin metrekare üzerine inşa edilen yapı bodrum, giriş ve birinci kattan oluşuyor.

Gençlik ateşi

Ağırbaşlılıkla oyunculuğu biraraya getiren yapı, Judd Lysenko, Avustralya''nın Melbourne kentinde Ormond Esplanade isimli bir rezidans inşa etti. Renkli, canlı ve ebeveynler için ''ideal'' olarak nitelendirilen yapı, doğal ışıkla aydınlatılan pencereleri ile dikkat çekiyor.

Suyun düştüğü yerde

Andres Remy Mimarlık tarafından dizayn edilen The Waterfall House, güneşin hareketini enerji üretimi için kullanıyor. Gölden daha güzel bir görüntü elde etmek için gölün üzerinde konumlandırılan göl evi, golden aldığı suyu evin farklı alanlarında devir daim ederek hoş bir görünüm sağlıyor.

Yanmış kütük ev

Yanmış kütüklerle şekil verilen, Jackson Clements Burrows tarafından dizayn edilen eve, kumulların desteğiyle soft bir hava verildi. Rüzgar yollarının tırmanılacak alanlar yarattığı yapı, sahne parmaklıklarıyla saklanmayı da başarmış.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.