Haberler

Büyükşehir hizmet binası Bursa'ya prestij kazandıracak

Tarih: 12 Kasım 2010 Kaynak: Yeni Şafak
Belediye Başkanı Altepe, eski halin bulunduğu bölgeye yapılacak hizmet binasının şehrin tüm birimleri biraraya getireceğini söyledi. Cumhuriyet Başsavcısı Gürlek de, yeni binanın kente hem prestijli bir yapı hem de vatandaşa daha hızlı ve kolay hizmetin sağlanacağı bir tesis kazandıracağına inandığını belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek ile Emniyet Müdürü Halil Yılmaz'a, Büyükşehir Belediyesi'nin hal kavşağında yapılması planlanan yeni hizmet binasının projesi hakkında bilgiler verdi.

Başsavcı Gürlek ve Emniyet Müdürü Yılmaz'ı, tarihi belediye binasında ağırlayan Başkan Altepe, konuklarına, eski hal alanında yapılması planlanan Bursa Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının proje maketini de gösterdi.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi'nin tüm birimlerini bir araya getirmek istediklerini belirterek, eski sebze halinin bulunduğu bölgede 45 dönümlük alana yapılacak Büyükşehir Belediyesi Hizmet binasının 40 bin metrekare kapalı alanın yanında vatandaşın da kullanabileceği park alanının bulunacağını belirtti. Ankara Caddesi üzerinde yapılacak hizmet binasının altında kapalı bir otoparkın da bulunacağını kaydeden Başkan Altepe, "Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası projesinde ihale aşamasına geldik. Proje tamamlandığında belediyemizin şehrin farklı noktalarında konuşlanmış olan birimleri de aynı çatı altında hizmet verecek. Yeni hizmet binası Bursa'ya yakışacak" dedi.

100 BİN METREKARELİK BİR ALANA İHTİYAÇ VAR
Projeyi ilgiyle inceleyen Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek, Büyükşehir Belediyesi'nin yeni binası ile kente hem prestijli bir yapı hem de vatandaşa daha hızlı ve kolay hizmetin sağlanacağı bir tesis kazandıracağına inandığını belirtti. Büyükşehir Belediyesi binasının kente yakışır bir yapı olması gerektiğine dikkati çeken Cumhuriyet Başsavcısı Gürlek, Bursa'daki adliye birimlerini de bir çatı altında hizmet verir hale getirebilmek için yaklaşık 100 bin metrekarelik bir alana ihtiyaçlarının olduğunu sözlerine ekledi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.