Haberler

Avrupa adım attı

Tarih: 1 Aralık 2010 Kaynak: NTVMSNBC
Avrupalı şehirler, iklim değişikliğiyle mücadele programı kapsamında karbon emisyonlarını düşürecekleri sözünü verdiler.

Kopenhag''daki dünya iklim zirvesinin başarısızlığa uğraması ve iklimin korunmasında öncülüğü üstlenen Avrupa''nın genç sanayi ülkeleriyle ABD''yi ikna edememesi büyük tepki toplamıştı.

Bugün yeni dünya iklim konferansı Meksika Cancun''da başlıyor... Meksika''nın turistik kıyı kentinde yine iklim konuşulacak.

Bu arada Avrupalı şehirler, iklim değişikliğiyle mücadele programı kapsamında karbon emisyonlarını düşürecekleri sözünü verdiler. Bu girişim 21 Kasım''da Meksika''da gerçekleşen konferansta başlatıldı. Meksika''da gerçekleşen ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ın yeni başkan seçildiği Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı toplantısında Avrupalı kentler iklim değişikliğiyle mücadelenin yollarını masaya yatırdı.

Kent yöneticileri iklim değişikliğiyle mücadele programı kapsamında karbon emisyonlarını düşürecekleri sözünü verdiler.

Yeni girişimde Barselona, Bordeaux, Brüksel, Köln, Kopenhag, Cenevre, Lyon, Malmö ve Paris gibi önemli şehirler yer alıyor. Paris Valisi Bertrand Delanoe yaptığı konuşmada ülkelerin somut adımlar atmasının ve sera gazlarının azalımı konusunda bir anlaşmaya varmaları gerektiğinin önemine değindi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.