Haberler

Haydarpaşa Yangını Elektrik Dağıtım Noktasından Çıkmış

Tarih: 7 Aralık 2010 Kaynak: Zaman
Tarihî Haydarpaşa Garı'nda süren iyileştirme ve izolasyon çalışmaları sırasında çatıda çıkan yangına ilişkin hazırlanan ön raporda, yangının elektrik dağıtım noktasından çıktığı kanaatine varıldı.

Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın hazırladığı raporda, çatı onarımı için Kadıköy Belediyesi Koruma ve Uygulama Denetleme Bürosu ile İstanbul 5 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'na müracaat edildiği ve tadilat izninin verildiği belirtildi.

İşin en düşük teklif veren İFORT Grubu'na verildiği, 2 Kasım'da yer teslimi yapıldığı ve 25 Kasım'da işin biteceğine dair tutanak tutulduğu kaydedilen raporda, kullanılan malzemenin yönetmeliklere uygun olarak yangına tepki bakımından asgari olan standardı karşıladığı, malzemelerin teknik ve amacına uygun olduğunun anlaşıldığı ifade edildi.

Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın raporuna göre yangının çıkış sebebi üzerindeki ihtimallerin değerlendirildiği, yangının oval kuleye 6 metre mesafedeki elektrik tesisatlarının birleştiği elektrik buatının olduğu yerden başladığı kanaatine varıldı. Raporda, olayla ilgili inceleme ve soruşturmanın devam ettiği, kesin neticenin nihai raporda belirtileceği kaydedildi.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.