Haberler

BASF Tüm Dünyada Yeni İş Arkadaşlarına "Hoşgeldin" Diyor

Tarih: 17 Aralık 2010

BASF, Cognis''in satın alma işleminin tamamlanmasının ardından dünya çapındaki yeni iş arkadaşlarına "merhaba" diyor. Cognis''in Gebze''deki fabrikasının da aralarında bulunduğu Avrupa, Asya, Kuzey ve Güney Amerika''daki tesislerde "Hoşgeldin" etkinlikleri yapılıyor.

BASF Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Hans-Ulrich Engel ve Dr. John Feldmann ve BASF Entegrasyon Müdürü Michael Heinz ile birlikte Cognis''in Düsseldorf''taki eski genel merkezinde 1,500 çalışanla bizzat bir araya gelen BASF Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jürgen Hambrecht ayrıca, 30 farklı ülkede düzenlenen 40 "hoşgeldin" etkinliğinde video mesaj yoluyla yeni BASF çalışanlarını kutladı.

Hambrecht, "Bugün, dünyanın birçok köşesinden şirketimize yeni katılan çalışanlara ''hoşgeldin'' diyoruz. Birlikte sektörümüzün en iyi ekibini oluşturacağız ve geçmişlerimizdeki başarılarımızı arttırarak daha da kârlı şekilde büyümeyi sürdüreceğiz." dedi.

Gebze''deki Cognis fabrikasında yapılan etkinlikte konuşan BASF Türk CEO''su Dr. Jürgen Barwich ise şunları söyledi: "Türkiye''deki Cognis''in ekibinin BASF Türkiye ailesine katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Cognis''in aramıza katılmasıyla birlikte BASF''in Türkiye''deki tesis sayısı altıya yükselirken ekip büyüklüğümüz ise 718 kişiye ulaştı. Daha güçlü bir takım ve altyapı ile yolumuza devam ediyoruz ve Türkiye''deki gelişimimizi sürdüreceğiz."

BASF Cognis''i satın alacağını 2010 yılının Haziran ayında açıkladığında Cognis''in özsermaye satın alma fiyatı 700 milyon Avro''ydu. Net finansal borç ve emeklilik yükümlülükleriyle birlikte satın alma işleminin toplam maliyeti 3,1 milyar Avro''yu buldu. BASF, Cognis''in satın alınmasıyla beraber, kişisel bakım içeriklerinde liderlik pozisyonuna ulaşmanın yanı sıra hem katma değerli ev bakım ürünleri hem de ilaç yardımcı maddeleri alanındaki lider konumunu güçlendirecek ve gıda sektöründe güçlü bir poziyson elde edecek. BASF, Cognis ürünlerinin bünyesine katılmasıyla birlikte, Petrokimyasal Bölümü altındaki monomer birimi ile Performans Kimyasalları ve Dispersiyonlar & Pigmentler bölümlerinin müşterilerine daha geniş ve ilgi çekici bir portföyü sunmaya başlıyor. Satın alma işlemi ile BASF''in portföyüne eklenen ürünleri, temelde yenilenebilir hammaddeler oluşturuyor. Cognis''in dünya çapında 5,600 çalışanı bulunuyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.