Haberler

ALTERA Ürün Tasarım Stüdyosu''na Design Turkey Üstün Tasarım ve İyi Tasarım Ödülü

Tarih: 9 Şubat 2011
ALTERA Ürün Tasarım Stüdyosu imzalı JOY Collection Mobilya Aksesuarları Kolleksiyonu (ÇEBİ Kilit) ve WINGS yeni nesil Ledli Cadde aydınlatması (Moonlight+HEPER) tasarımları Design Turkey Üstün Tasarım ve İyi Tasarım Ödülleri''ne layık görüldü.Türk endüstriyel tasarımcılardan oluşan ALTERA Ürün Tasarım Stüdyosu''nun ÇEBİ Kilit için tasarladığı mobilya kulpları, düğmeler ve askılardan oluşan "JOY Collection" sektörlerinde önde gelen firmaların tasarımlarıyla yarıştığı Design Turkey yarışmasında üstün tasarım ödülüne layık görüldü. 26 parçadan oluşan koleksiyonda ürünler espirili bir dille alışageldik mobilya aksesuarı çizgilerinin dışına çıkarak, çocuklara ve içindeki çocuğu yaşatanlara eğlenceli bir tutma, çekme ve asma deneyimi yaşatıyor. Ürünlerde kah bir hayaletin pelerininin altına elinizi sokuyorsunuz, kah sevimli bir filin hortumunu tutuyorsunuz veya duvarınıza sıçramış bir su efekti vererek dekore edebiliyorsunuz. Türkiye''de kullanıcının ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran iyi tasarımı ödüllendirmek amacıyla TURQUALITY® programı dahilinde düzenlenen Design Turkey yarışmasında ödülü Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi'' nin elinden alan koleksiyon tasarımcılarından Sevin COŞKUN, "Çevremizde var olan objelere baktığımızda onların bütüne sadık olduklarını görüyoruz. Oysa ki hayatı renklendiren özgün karakterlerdir, biz bu kolleksiyonu tasarlarken ürünlerin kendine özgü karakterlerinin var olmasına özen gösterdik. Sonuç olarak kendi içinde ortak bir dile sahip, özgün bir ürün ailesi yaratılmış oldu. JOY Collection Design Turkey üstün tasarım ödülü alan sektöründe ilk ve tek ürün grubu olmasıyla da ön plana çıkmıştır. ALTERA Ürün Tasarım Stüdyosu olarak, ürünlerin tasarım sürecinde ÇEBİ firmasıyla öngördüğümüz değerlere ulaşmış bir koleksiyon yaratmanın gururunu yaşıyoruz," diye konuştu.Diğer Yandan iyi tasarım ödülüne layık görülen WINGS yeni nesil Ledli yol aydınlatmasının tasarımcılarından Mustafa Emre Olur, nitelikli tasarımın kaliteli üretimle birleşmesi ile yaratılan ürünlerin günümüz piyasa gerçekliğinde var olabilmek için temel kıstas olduğuna vurgu yaparak, üreticiyle tasarımcının eşgüdümle çalıştığında ortaya gerçek bir değer çıkartılabileceğini belirtiyor. WINGS ile caddelerde enerji tasarrufu sağlayarak mevcut kullanımdaki fazla armatür sayısının azaltılması ve kullanılan malzeme ve üretim yöntemiyle çevreye duyarlı bir ürün geliştirmesi amaçlanmış ve üstün test değerlerine sahip bir ürün yaratılmış. WINGS, heykelsi duruşu ile geleceğin şehirleri için tasarlanmış futuristik bir heykel imajı yaratırken, hem de lineer formu sayesinde izleyicide sonsuzluk algısı uyandırıyor.

Joy Collection ve WINGS Cadde Aydınlatması ile ilgili detaylı bilgilere Altera Ürün Tasarım Stüdyosu web sitelerinden (www.alteratasarim.com) ulaşabilirsiniz.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.