Haberler

Engelliler TOKİ''den konut istiyor

Tarih: 23 Mart 2011 Kaynak: Akşam
Engelliler, TOKİ ve inşaat sektörüne çağrıda bulundu. Engelliler, hareketlerini rahatça sağlayabilmek ve yaşamlarını daha kolay idame ettirebilmek için TOKİ''den kendilerine uygun ev yapılmasını talep etti.

Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) Genel Başkanı İlimdar Boztaş, ANKA''ya yaptığı açıklamada TOKİ ve inşaat sektörüne yönelik önemli uyarılarda bulundu.

Boztaş, engellilerin yaşadığı sıkıntıların konutlarda da ortaya çıktığını ifade ederek, engellilere özel konut yapılması hususunda TOKİ ve inşaat sektörünün temsilcileri ile fikir alışverişinde bulunabileceklerini dile getirdi.

Engellilerin gerek bina girişinde gerekse ikamet ettiği evlerin içinde rahat hareketlerini sağlayabilmesi, yaşamlarını daha kolay idame ettirebilmeleri için uygun koşullar gerektiğini savunan Boztaş, engel türüne göre değişmekle birlikte bina ve daire içlerinde bazı düzenlemelerin yapılması gerektiğini öngördüklerini söyledi.

Boztaş, sıkıntıları dile getirmekten ziyade neler yapılabileceği konusunun üzerinde durulması gerektiğini ifade ederek, yapılması gerekenleri, "Bina girişlerinin engellilere uyarlanması ( rampa, korkuluk, kapıda sesli ve görsel uyarılar). Asansör ( geniş ve kullanılışlı) konulması. Konulan asansörlerde sesli ve görsel gerekli uyarıların konulması. Daire içi hareket kabiliyetinin sağlanması için uygun yapım. WC, mutfak, balkon ve odaların engellilerin kullanabileceği düzenekte olması" şeklinde sıraladı.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.