Haberler

Çadırda fuar, Ankara''nın ayıbı

Tarih: 8 Nisan 2011 Kaynak: Dünya
Ankara Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açılışında konuşan ASO Başkanı Özdebir, "Daha geniş alanlara ihtiyacımız var" dedi.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara''nın en önemli eksikliklerinden birinin fuar alanı olduğunu belirtirken, "Çadırlarda fuar yapmaktayız, bu Ankara''nın bir ayıbı, çok büyük bir fuar alanına ihtiyacımız var" dedi.

A&A Fuarcılık Limited Şirketi tarafından organize edilen Ankara Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, Altınpark Expo Center''da açıldı.

Açılışta konuşan ASO Başkanı Özdebir, Ankara''da en büyük eksiklerden birinin fuar alanı olduğunu, Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı imkanların gelişen potansiyel karşısında artık ufak kaldığını kaydeden Özdebir, fuar alanı konusunda da Türkiye''nin gelişme hızına paralel büyüklükte düşünmek gerektiğini kaydeden ASO Başkanı, şunları söyledi:

"Esenboğa Hava Limanı''nın yanında toplam 1 milyon 800 metrekarelik bir alan fuar alanı olarak hazırlandı. Hazine arazisi, imar planları da onaylandı. Ama başka alternatifler çıkmaya başladı ve başka alternatifler çıktıkça, tabi bunun sonu yok ''en iyi, iyinin düşmanıdır'' derler, bundan dolayı maalesef yol alamıyoruz. Bunun hayata geçirilmesi lazım"dedi

Siteler''de faaliyet gösteren yaklaşık 150 mobilya firmasının ürünlerinin sergilendiği fuar 10 Nisan''a kadar açık olacak. Yetkililer, fuara yerli ve yabancı 45 bin ziyaretçinin yanı sıra Ortadoğu, Yunanistan, Romanya, İran, Suriye, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Dubai''den mobilya ithalatçılarının heyetler halinde ziyaretçilerinin beklendiğini kaydetti.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.