Haberler

İstanbul otobüsünün rengini seçiyor

Tarih: 8 Nisan 2011 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İstanbullu yeni otobüsünün rengini seçiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş.''nin yeni otobüslerinin rengini İstanbullular belirleyecek. Bugün başlayan oylama, 15 Nisan''a kadar devam edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşımda yeni bir projeyi hayata geçiriyor. İstanbullu yeni otobüsünün rengini seçiyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı iştiraki olan İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş.''nin yeni otobüslerinin rengini İstanbullular belirleyecek. Bugün Başlayan oylama 15 Nisan''a kadar devam edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşımda yeni bir projeyi hayatı geçiriyor. Raylı sistemlerin inşaatı hızla devam ederken, bir yandan da tekerlekli ulaşım sistemlerinde yeni hatlar ve yeni otobüsler hizmete alınıyor.

Halka kaliteli hizmet vermek ve toplu ulaşımda rahatlamayı sağlamak için İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş. geçtiğimiz aylarda kurulmuştu. Şirket, İstanbul''un 3 ana bölgesinde toplu ulaşım ihtiyacının bir sistem dâhilinde karşılanması amacıyla ilk etapta 34 hatta 172 adet otobüs ile İstanbul halkına hizmet vermeye hazırlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı iştiraki olan İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş, yeni otobüslerin renk seçimi konusunda yürüttüğü çalışmalarını tamamladı. 4 farklı alternatif renk çalışması vatandaşların beğenisine sunuldu. Daha önce Şehir Hatları Vapuru ve Tramvayını seçen İstanbullular bu sefer de otobüslerinin rengini seçmek için oylama yapacak.

Oylamaya katılmak için

www.ibb.gov.tr

www.istanbulotobusrenginiseciyor.com

www.istanbulotobus.com.tr

sitelerini ziyaret ederek alternatifler arasından otobüsünüzün rengini seçebilirsiniz. Oylama sonuçları daha sonra vatandaşlarla paylaşılacak.

Oylama, 15 Nisan 2011 tarihine kadar devam edecek.

OTOBÜSLERİN BAZI ÖZELLİKLERİ
EURO 5 (dizel) (Doğalgaz ve elektrikliye dönüştürülebilecek özellikleri var)

Alçak ve düztabanlı, özürlü aparatlı tekerlekli sandalye rampalı.

Sesli uyarı sistemi

LCD monitörlü bilgilendirme sistemi,

18-28 dereceye ayarlanabilir klima sistemi

İç-dış güvenlik kameraları

Oturan yolcu sayısı 30

Ayakta yolcu sayısı 60

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.