Haberler

Bir tarih yok oluyor!

Tarih: 13 Nisan 2011 Kaynak: Haber Türk
Bir zamanlar ‘tarihin yazıldığı' Ali Sami Yen Stadı, aynı G.Saray Kulübü gibi diz çöktü...

Real Madrid, Barcelona, Manchester United, Lazio, Leeds United gibi dünya devlerinin ‘cehennemi' yaşadığı ‘mabette' artık dünden itibaren iş makinaları bir ‘tarihi yıkıyor'.

Bir tarafta Galatasaray gibi ‘tarihi' çınar... Diğer yanda ‘tarihin yazıldığı' Ali Sami Yen Stadı... Şu anda her ikisi de eski deyişle ‘yerle yeksan' yani ‘yerle bir' olmuş durumda. Kulüp büyük bir kaos içerisinde... Başkanı ve yönetimi, idari olarak ibra edilmediği için olağanüstü genel kurula gitmek zorunda bırakılmış, itibarı ayaklar altına alınmış... Takım derseniz; onun da durumu içler acısı... Ligin bitimine 6 hafta kala liderden tam 33 puan geride... Daha önce topladığı puanlar olmasa, neredeyse ‘kümede kalmak' için mücadele edecek...

RUHU BİLE KALMADI
Ama artık her şey tarih oldu... Galatasaray Kulübü'nün çöküşü gibi, Ali Sami Yen Stadı da iş makinalarına ‘diz çöktü.' Sarı-Kırmızılılar'a yıllarca ev sahipliğini yapan ‘mabed', Türk Telekom Arena'nın yapımıyla kapılarını kapatmış, tarihteki yerini almıştı. Ve iç kısımlarının söküldüğü Ali Sami Yen'in tribünlerinin yıkımına dünden itibaren start verildi. Türk futbolu ve Galatasaray'ın neredeyse en büyük başarıları bu statta yaşanmıştı... Ne Milan'lar, Real Madrid'ler. Neuchatel'ler, E.Frankfurt'lar, Barcelona'lar, PSV'ler, Lazio'lar, Leeds'ler, Manchester United'ler gelip geçmişti Sami Yen'den... Hepsi de "Welcome to hell (Cehenneme hoşgeldin)" diye karşılanmış ve cehennemi yaşayarak, hüsranla ayrılmıştı... Şimdi ne çimleri, ne tribünleri, ne soyunma odaları ne de ruhu kaldı... Aynı bu sezonki Galatasaray gibi.

Tarihi statta rakiplerine cehennemi yaşatan taraftarların doldurduğu tribünler yıkılırken, Metinler'in, Hakan Şükürler'in ayak bastıkları çimlerde şimdi dozerler dolaşıyor.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.